Skocz do zawartości

Podłączenie głośników Microlab solo 6C do TV Samsunga.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ryusse,

Recommended Posts

Cześć przyjaciele :->
Chcę podłączyć Microlaby Solo 6C do TV Samsunga. W TV mam HDMI, wyjście optyczne, USB. W głośnikach mam RCA.
Polecana w Internecie propozycja podłączenia: 
TV -> kabel optyczny -> DAC -> cinch/jack -> Microlab solo 6c
DAC: https://www.x-kom.pl/p/208768-karta-dzwiekowa-fiio-d03k-taishan.html
Optyk: Między wejściem w głośniku, a wyjściem w TV jest odległość max 20 cm, więc czy najkrótszy i najtańszy kabelek będzie dobry? Kabel to kabel, czy tutaj też jest walka co do opinii jak z HDMI?
Cinch: W zestawie z głośnikami był przewód JACK - 2x Cinch i nim był podłączony głośnik z PC. W połączeniu z DACiem będzie tak samo?
(W tej propozycji do kupienia miałbym DAC + optyk)

A może inny sposób podłączenia głośników do TV?:
-TV -> HDMI -> Konwerter HDMI - JACK -> JACK -> głośniki ? (Do kupienia miałbym konwerter HDMI-JACK)
-TV -> USB -> karta dźwiękowa Creative Soundblaster G6 -> JACK -> głośniki ? (Nic bym nie musiał dokupywać)

Dajcie znać, na który sposób się zdecydować, czy sposób podłączenia na zdjęciu będzie dobry i jak wygląda sprawa z wyborem optyka.
Pozdrawiam ;)

polaczenie kabli.png

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Niestety nie. Tutaj telewizorek: https://www.samsung.com/pl/tvs/uhd-4k-tv/nu8000-55-inch-crystal-uhd-smart-tv-ue55nu8002txxh/

Rozwiązałem problem. Zostawiam info dla potomnych jakby ktoś był laikiem jak ja i się zastanawiał czy pomysł wymyślony w 5 minut działa.

 

Miałem kartę dźwiękową na USB kupioną do laptopa żeby Cloudy Alphy nie brzęczały. Sprawdziłem i okazało się, że ma DACa i wejście na kabel optyczny.

No to łączymy optykiem kartę z telewizorem. Jacka, który wychodzi z głośników łączymy z kartą. Kabelek USB z karty, który normalnie siedzi w laptopie podłączamy albo do telewizora, albo przez kostkę 5V do gniazdka. Cała filozofia.

Kabel optyczny z zestawu z kartą, krótki, cienki, szału prawdopodobnie nie ma, ale działa. Dźwięk i bas jest spoko i fajne głośniki nie marnują się z PC. Zaoszczędziłem jakieś 150 zł(DAC, optyk, zasilacz). Jedynie nie działa zmiana głośności przez pilota z TV, trzeba to robić głośnikowym.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...