Skocz do zawartości

Splitter PWM - wtyczka do płyty 4 dziurkowa, 3 gniazda 3 pinowe, 1 gniazdo 4 pinowe?


Recommended Posts

Jestem podczas składania zestawu z wodowaniem. Chcę zredukować ilość kabli na dole MOBO więc postanowiłem użyć splittera PWM. Sprawdziłem w manualu -  gniazdo do podpięcia fana na płycie ma 1A i 12W więc można spokojnie podpiąć 3 fany chłodnicy ciągnące po 1.56W i 0.13A. Kwestia w samym splitterze  PWM. Gniazdo do podpięcia na płytę ma 4 dziury i ok, ale jeśli chodzi o gniazda żeńskie jest 1 cztery- pinowe (jak wtyczki fanów) oraz  3 trzy-pinowe - czemu? Czy mimo że tak jest sygnał poleci taki sam do 4 ?

 

Drugie pytanie:   do splittera Gelid/EKWB dołączona jest wtyczna SATA, jeśli prądowo wydoli jedno gniazdko  to po co jest to złącze?

Edytowane przez Cubano
Link to post
Share on other sites

Ten czwarty pin służy do odczytu prędkości wentylatora, więc wystarczy tylko jeden. Ta dodatkowa wtyczka jest właśnie po to jakby jednak był problem z mocą. Są w końcu mocniejsze wentylatory, które potrzebują więcej mocy, a płyta główna może jej nie dostarczyć.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Kumam, pozostałe działają jako powiedzmy slave , tylko w jednym jest tachometer. A tego molexa podłącza się tylko wtedy jak z dokumentacji mobo wynika jasno ze gniazdko na plycie nie da tyle prądu ile sumacyjne zapotrzebowanie wentyli? Czy lepiej podłączyć w razie wu skoro mimo ze trzy wentyle ciagna sumacyjnie 4.5W i 0.36A a gniazdko ma 1A i 12W? Pytam bo to kwestia ciagniecia dodatkowego kabla z tylu co jak wiadomo w niektorych przypadkach jeszcxe bardziej zageszcza tam pajeczyne

Link to post
Share on other sites

Dużo zależy jak ustawisz krzywą wentylatorów, generalnie szukasz kompromisu pomiędzy wydajnością a ciszą. Do 60-70% procent wydajności się obejdzie, ale jak będzie musiało dmuchnąć 100% to może nie dać rady. Napiszę tak, ja na twoim miejscu bym się nie zastanawiał tylko tego użył. Zresztą jak zmniejszasz ilość kabli to zasialcz masz pewnie modularny, więc tych kabli i tak bedziesz miał mniej, a i obudowy mają wolne miejsce za tacką płyty głównej i są jeszcze piwnice dla zasilaczy, ale to nie wszędzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...