Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przymierzam się do zmiany podzespołów i mam w związku z tym pytanie co warto zmienić, a co może zostać.

Moja obecna konfiguracja to:

Buda: SilentiumPC Armis AR7

Zasilacz: be quiet! System Power 9 500W 80 Plus Bronze

Pamięć: G.SKILL 2x8GB 3000MHz CL15 Ripjaws V Red

MOBO: Gigabyte B450 AORUS PRO

Procesor: AMD Ryzen 5 2600 (boxowe chłodzenie)

Grafa: Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB

Dyski: 2xSSD - one zostają

 

Komp ma być głownie z myślą o graniu, chciałbym się zamknąć w max 3k.

O ile intel nie będzie o wiele lepszy w stosunku cena/jakoś to wolałbym pozostać przy ryzenach :)

Z góry pięknie dziękuję za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Do zmiany byłaby karta graficzna ale sytuacja jest jaka jest i nic sensownego nie kupisz za 3k rx 570 chodzą po 1200-1500 jako używki na przeczekanie, także najsensowniej poczekać 6-12 miesięcy i obserwować. Możesz kupić chłodzenie i podkręcić procesor, ale tu i tak ogranicza cię 960tka.

Jak się uprzesz szukaj GPU do 3 tys nie wiem czy ma być nowe czy używane.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Moja rada czekaj, z nowych kart do 3k to kupisz gtx 1660 super może rtx 2060, przed BTC pierwsza kosztowała 1000pln a druga zaczynała się od 1400-1500.

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 (GV-N2060OC-6GD 2.0) w Morele.net

i to nie jest wersja super tylko zwykła - nie warto marnować kasy wg mnie powinieneś czekać aż ceny znormalnieją. Jak koniecznie chcesz w coś grać to licytuj rx470/480/570/580 ale to około 1000pln za starą kartę bez gwarancji - rx kiedyś zaczynały się od 350pln a za 400 można było przebierać w wersjach 4gb - tak czy siak przepłacisz. Za 3500-4000 kupisz budżetowy laptop gamingowy z gtx 1660 6gb, i5/i7 i 16gb ramu.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, olo163 napisał:

rx470/480/570/580 ale to około 1000pln za starą kartę bez gwarancji

Kurde, dopiero co po 600-700 chodziły a teraz już faktycznie do 1k dobijają :( GTX 960 są po ok. 500zł ale 2GB wersje, trochę mało do grania.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj rx470 8gb był na licytacji za 1400:o a ludzie jeszcze podbijali cenę - masakra jakaś - wg mnie prezes Jarek powinien zrobić z tym porządek, za takie ceny powinni jakieś mandaty wlepiać albo PIS powinien dawać graczom raz w roku 5000plus na zmianę GPU!!!:jupi:

Link to post
Share on other sites

A jeszcze jedno pytanie :) pomijając już grafę to czy warto jeszcze pomyśleć o zmianie innych podzespołów ? Szybsze pamięci albo mocniejszy procek czy to raczej nie ma sensu bo i tak na tej grafie nie zrobi to różnicy ?

Link to post
Share on other sites

Nie zrobi jej to różnicy, jak zmienisz gpu to procesor podkręć i ram zmień na szybszy do tego gpu wystarczy to co masz z naddatkiem. Możesz kupić sobie teraz jakieś lepsze chłodzenie, płytę masz spoko i możesz bawić się w oc, może ram uda ci się podkręcić ale nie zwiększy to fps w grach. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, olo163 napisał:

Wczoraj rx470 8gb był na licytacji za 1400

Ja pisałem o wersjach 4gb które są 2 razy tańsze bo nie nadają się już do kopania ETH. Kondycja tych kart to inny temat bo 3/4 pewnie kopało w pewnym momencie swojego życia. Karty 2GB są w miarę akceptowalnych cenach, 4gb szybko rosną ceny bo się da kopać RVN który także dość stabilnie rośnie na wartości.

2 godziny temu, tokki napisał:

pomijając już grafę to czy warto jeszcze pomyśleć o zmianie innych podzespołów ?

Jeśli grasz tylko w gry multi typowo e-sportowe na najniższych ustawieniach to ryzen 3600/3600x powinien podnieść minimalne i średnie fps ale to dopłata min ok. 300zł więc przemyśl czy warto.

W jakiś grubszy upgrade w tej chwili bym się nie pchał chyba że nie przeszkadza ci to że za np. rok okaże się że przepłaciłeś podwójnie albo i lepiej.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, zbiku90 napisał:

A co się dokłądnie z nią dzieje? Może jest do odratowania?

Najpierw przestała przesyłać obraz przez DisplayPort, a teraz i przez HDMI zaczyna wariować - pojawiają się losowo różne kolorowe paski na ekranie, nie zależnie od tego czy jest zimna czy się nagrzewa.

Sprawdzałem na 3 różnych monitorach i na różnych kablach, wszędzie tak samo.

 

8 godzin temu, olo163 napisał:

Może trzeba ją wyczyścić i zmienić pastę/termopady???

Czyszczę regularnie, mam na tym punkcie lekkie zboczenie :-) Więcej kurzu mam na półce niż w kompie :D

 

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, tokki napisał:

No właśnie ceny GPU mnie mocno zaskoczyły, wiedziałem że podrożało ale nie że aż tyle :( Chętniej bym brał nówke niż używaną.

Ta twoja gtx 960 to teraz w promocji jest za 1649zł, a kosztowała 1949zł i pewnie jakiś górnik ją zaraz szarpnie: https://www.fruugo.pl/karty-graficzne-gpu-gtx-960-4gd5-128bit-gm206-gddr5-karta-graficzna-dla-nvidia-mapa/p-54020381-109459777?language=pl&ac=croud

 

I pomyśleć, że 6 lat temu w Marcu 2015 czyli tuż po premierze kosztowały poniżej 1000zł.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...