Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!, staram się wykręcić coś sensownego z powyższego xeona na asusie p6x58d-e napięcie 1.352v 4.64 ghz, wszystko prócz vcore jest na default, przy takich ustawieniach procesor jest stabilny niczym skała w R20 czy occt, z tego co mi wiadomo bezpieczne napięcie to 1.35v do codziennego użytku 

i teraz pytanie da się podwyższyć inne napięcie aby zostawić vcore w spokoju? 

zdjęcia poniżej przedstawiają aktualne ustawienia biosu, na chwile obecną siedzą 2 kostki po 8 gb ram ( ramu jeszcze nie dotykałem ) 

temperatury podczas wypiekaczy mega niskie także tego się nie obawiam

 

https://i.imgur.com/212IwLD.jpg

https://i.imgur.com/ZkOnLrr.jpg

https://i.imgur.com/LKCxRAS.jpg

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, zbiku90 napisał:

To dużo zależy od ramu jaki masz, jeśli 1600mhz albo niżej to już jest podkręcony i może destabilizować działanie reszty.

Rzeczywiście podkręcony o 19 mhz... proszę aby wypowiadały się osoby które mają JAKIEKOLWIEK pojęcie

temat jest o podkręcaniu cpu nie ramu

nie chce dotykać vcore 

Edytowane przez adiif1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, zbiku90 napisał:

Dobrze w takim razie się nie wypowiadam, przepraszam. Nic nigdy wcześniej nie podkręcałem :D

Wybacz może zbyt mocno się uniosłem ale krew zalewa jak człowiek zadaje pytanie o A a dostaje odpowiedź w ogóle nie na temat, w poście nie ma nic o braku stabilności... a napięciu innym niż vcore 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to już trafiła ci się złota sztuka że tyle kręci. Po drugie żeby ruszyć te kolejne 133mhz to potrzeba ruszyć resztę napięć pewnie też, to jest tak stara platforma że zostało w sieci już napisane wszystko na ten temat.

7 minut temu, adiif1 napisał:

Wybacz może zbyt mocno się uniosłem ale krew zalewa jak człowiek zadaje pytanie o A a dostaje odpowiedź w ogóle nie na temat, w poście nie ma nic o braku stabilności... a napięciu innym niż vcore 

Nie biorę nic do siebie, po prostu google jest twoim przyjacielem, bo mało kto już trzyma takie zabytki. I tak wykręciłeś już dobry wynik, krok naprzód wymaga specjalistycznej wiedzy, ale może ktoś na tym forum się znajdzie. Na pewno trzeba będzie ruszyć resztę napięć i być może vcore, 1,4v tam jest chyba w miarę bezpieczne o ile chłodzenie wyrabia. Inne też bym podbił lekko i testował, chyba się nie spodziewasz że ktoś ci poda gotowe ustawienia OC?

Osobną sprawą jest żywotność tej płyty bo ma już ponad 10 lat, przy większym wysiłku może wyzionąć ducha.

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, zbiku90 napisał:

Po pierwsze to już trafiła ci się złota sztuka że tyle kręci. Po drugie żeby ruszyć te kolejne 133mhz to potrzeba ruszyć resztę napięć pewnie też, to jest tak stara platforma że zostało w sieci już napisane wszystko na ten temat.

Nie biorę nic do siebie, po prostu google jest twoim przyjacielem, bo mało kto już trzyma takie zabytki. I tak wykręciłeś już dobry wynik, krok naprzód wymaga specjalistycznej wiedzy, ale może ktoś na tym forum się znajdzie. Na pewno trzeba będzie ruszyć resztę napięć i być może vcore, 1,4v tam jest chyba w miarę bezpieczne o ile chłodzenie wyrabia. Inne też bym podbił lekko i testował, chyba się nie spodziewasz że ktoś ci poda gotowe ustawienia OC?

Osobną sprawą jest żywotność tej płyty bo ma już ponad 10 lat, przy większym wysiłku może wyzionąć ducha.

Wiadomo że nie oczekuje gotowych ustawień OC bo to rzecz niemożliwa :D

płyta już ma swój czas, ale wymienione termopady wszędzie gdzie się dało, dobra wentylacja

staram się innych napięć nie tykać bo jak wiemy x58 posiada płonące PCH

myślałem że podbicie 1-2 napięć pozwoli ogarnąć coś ciekawszego, podobno wszystkie x5675 z alliexpresa (z tym ich oznaczeniem) robią takie wyniki

mam jeszcze pytanie dotyczące NB Freq oraz QPI link - czym więcej tym lepiej? czy zostawić to w spokoju

Edytowane przez adiif1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...