Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam taką zagwozdkę drobną. Mam bramę wjazdową wyposażoną w gatebox od blebox. Oraz serie słupków oświetleniowych z lightboxem od blebox. Slupki mam ustawione na harmonogram z zachodem slonca wiec mi nie jest potrzebny dostep do nich za bardzo, ale brame wjazdowa wypadaloby miec. Tym bardziej polaczyc ja z brama garazowa i google home zrobic routine na otwieranie wszystkiego jedna komendą. Jest tylko jeden drobny problem z zasiegiem wifi przed domem. Niesamowicie mnie to dziwi ale odleglosc od garazu czy domu nie przekracza pewnie nawet 5m a żaden box nie ma zasiegu (czasem lightbox zlapie z 1 kropke ale za chwile i tak zgubi). Mam dwa extendery w domu jeden tplinka z serii TL drugi xiaomi wifi extender 2 (jestem zadziwiony jak dobrze dziala ten xiaomi wzgledem np tego tplinka). Postawilem tego xiaomi tuż przy bramie garażowej, połączyłem go z wifi i poszedlem sprawdzic jak boxy sie widzą - głównie chodziło mi o gateboxa. Okazało się że ani lightbox ani gatebox nie widzą żadnej sieci. I teraz najlepsze otwarłem brame garażową żeby sprawdzić czy z xiaomi wszystko ok. I nagle na obu boxach 5 gwiazdek. Brama nie jest pancerna ale tez nie jest cienka (jakas tam izolowana zeby nie wialo itp). Podobnie jest gdy mam extendera przy drzwiach - gdy otworze drzwi nagle zasieg jest. No i teraz mam dylemat jak puscic internet na świat przed domem bez koniecznosci otwierania bramy czy drzwi za kazdym razem. W tym momencie mam dwa pomysły:

 

1. wygodniejszy i łatwiejszy do zrealizowania ale najprawdopodobniej droższy... o wiele (czego chciałbym uniknąc) - zakup mocniejszego extendera który moca anteny da rade sie przebić przez zamkniete drzwi/brame garażową.

2. wersja tańsza ale sporo bardziej skomplikowana do wykonania - zakup jakiegoś extendera na zewnątrz wiec domyslnie jakas klasa wodoszczelnosci i wytrzymalosci na rozne dziwne zakresy temperaturowe. I doprowadzenie do niego sieci np kablem ethernet + wymyslenie sposobu na zasilenie go [aktualnie nie mam na zewnatrz zadnego wolnego gniazdka. Jedyna opcja ktora wchodzi w gre to przerobienie np dzwonka do drzwi.

 

Jak się łatwo domyslić poziom skomplikowania opcji numer 2 sprawia ze widze to jako ostateczna ostatecznosc. Czego wiec szukac albo co kupic zeby nadac sygnal wifi przez np brame garazowa i zeby przy okazji nie zjadlo to polowy mojej pensji.

Link to post
Share on other sites

Albo robić coś dobrze albo wcale. Tu nie chodzi o zasięg bo te 5km przy obecnych warunkach to można sobie wsadzić między bajki. To jest urządzenie które nadaje się do zastosowań zewnętrznych i tylko dla tego je wymieniłem.

Stosowanie wszelkiej maści ekstenderów to proszenie się o problemy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...