Skocz do zawartości

LGA 1200 - nowy procesor i płyta


Recommended Posts

35 minut temu, gość napisał:

:o jak zrobiłeś skalp luta? trudno bardzo zrobić to niż na glucie?

 

@PatrykT z forum robi to odpłatnie tu jego aukcja:

https://allegro.pl/oferta/delid-skalpowanie-cpu-intel-seria-9-8112123901

 

z tego co słyszałem metoda ściągania tego luta jest podobna do ściągania gluta, ale wymaga dużo więcej precyzji i cierpliwości

 

 

 

 

35 minut temu, gość napisał:

Czy ten 9900 na płycie którą wymieniłem na ile będą pracować wszystkie rdzenie? bo na jakimś filmie widziałem 4.5GHz a pisałeś 4.7

 

patrzyłem na Google, to ktoś tam pisał że i9-9900 boostuję do 4,7GHz dla wszystkich rdzeni, 

 

następnie portal wikichip podaję że boostuje do max 4,6GHz,

 

a tutaj gościu testuję i jest 4,5GHz 

 

 

więc już sam nie wiem :D :D :D 

 

zawsze możesz się rozejrzeć za jego odpowiednikiem z końcówką

 

 

 

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli byś się zdecydował na 9900 bez K to trzeba pomyśleć o odpowiednim chłodzeniu. Gelid Phantom albo jakieś AiO 240mm to absolutne minimum moim zdaniem, 180W to całkiem sporo ciepła.

E: 4,7 na wszystkich rdzeniach ma 9900K na domyślnych ustawieniach, 9900 chyba 4,5 tak jak wyżej.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Podłącze się do pytania, czy chłodzenie Noctua NH-U14S da radę pod 11 gen? Bo jeśli nie to kosztem tej marnej 10% wydajności(tak obstawiam) to wolę iść w kierunku 10900k. 
Jeśli chłodzenie za słabe to jakie bedzie odpowiednie z tych powietrznych? AiO odpada bo potrzebuje miec na front i góre swoje wentylatory by miec odpływ i dopływ powietrza.
*z tą poprawką że jak kupie 11 gen to i tak delida mi nikt nie zrobi 
*a do 10900k delid juz wejdzie niezle

Link to post
Share on other sites

 

Godzinę temu, mutissj napisał:

a tutaj gościu testuję i jest 4,5GHz 

4.6 to on ma chyba poniżej 70 stopni,być może można  wyłączyć w biosie

2 minuty temu, forii napisał:

*z tą poprawką że jak kupie 11 gen to i tak delida mi nikt nie zrobi 
*a do 10900k delid juz wejdzie niezle

Nie kumam

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, janek20 napisał:

 

Nie kumam

Tzn. czy ktoś ogarnie tak od razu delida tego nowego modelu 11 gen? z tego co wiem to wymaga pierw testów i nauki? Chyba ze delid 11900k to jest to samo co u 10900k to nie bylo tematu :P

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, janek20 napisał:

A po co robić delid procesorowi z lutem,chyba zeby go popsuć albo na stałe albo temperaturowo.Te cpu potrafią przenieść nawet 250 wat ciepła,to nie 8 generacja

No wlasnie więc tym bardziej potrzebny jest wg mnie delid by obnizyc temperatury, pytanie czy ktos to ogarnie zdalnie dla 11 gen i nie ucieknie z prockiem? :D
*delid w moim znaczeniu to wymiana gluta, chyba ze to teraz inaczej sie nazywa bo ja z czasów jestem 8700k

  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, forii napisał:

*delid w moim znaczeniu to wymiana gluta, chyba ze to teraz inaczej sie nazywa bo ja z czasów jestem 8700k

W 10 generacji oraz 11 procesory i7 oraz i9 nie mają gluta. Dlatego pytanie dlaczego chcesz go rozcinać i tracić gwarancję jest bardzo zasadne.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, forii napisał:

No wlasnie więc tym bardziej potrzebny jest wg mnie delid by obnizyc temperatury,

Czyli  chcesz kolejne 50 wat przepuścić w atmosferę dla 20 mhz

Kazdy wysoki procesor intela obecnie robi 5Ghz chyba ze masz go w duall ranku no to mhz nieco moga spaść.

Nie warto przepalić prądu i rozcinać procesora dla zerowego zysku

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Czyli jeśli obojga z Was dobrze rozumiem to nie trzeba wcale 10 ani 11 gen rozcinać ani nic robić? Kupuje sie, wyjmuje, naklada pastę i wsadza i jest wszystko git, wraz z gwarancją dodatkowo?
Jak sie ma sprawa lepszego chlodzenia powietrznego? Czy jest jakies chlodzenie powietrzne ktore schlodzi te procki przy zegarze 5,2ghz?
Czy do 11 gen i nawet 10 gen to juz tylko i wylacznie minimum AIO?
Chodzi o to ze jak nie bede mogl powietrznego to w gre bedzie wchodzila nowa obudowa ale wolalbym tego uniknac

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, janek20 napisał:

Wazne by było duze chłodzenie np grandis 3 i w miarę pasta to i możesz skrecić rpm

Prawda jest taka ze bylem wstanie wydac nawet 500zl na chlodzenie bo wiem ze i tak duzo drozsze są chłodzenia wodne, a ze gram w Warzone to tam procek liczy sie najbardziej z uwagi na tryb battle royal.. wiec miedzy 5,0ghz a 5,3ghz jest i tak spora roznica..
Widze ze tez masz rtx 3080 jak ja + 10850 ktory jest podobny do 10900k, dasz znac ile masz minimum fps na niskich ustawieniach w warzone w dowtown (centrum)? a ile max?
A tutaj widze ze podajesz mi przyklad chlodzenia za 200zl xD nie to ze narzekam ale jesli takie chlodzenie sie nada do 11 gen no to ideolo.
A czy czasem nawet ta moja noctua nie bedzie lepsza? Chociaz ma 1 wentylator ale moge dokrecic rpm + obroty wewnatrz
A jak nie to chetnie doplace ale 200zl to az siara dla takiego dobrego procka :P:P
 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Nie sadze ze wciagnie  warzone wiecej jak 120 wat na cpu.Nawet jak podgrzejesz rtx 3080 to nawet fortis 3 wciągnie

2 minuty temu, forii napisał:

. wiec miedzy 5,0ghz a 5,3ghz jest i tak spora roznica

widocznie  kazdy ma inne wymagania ,mi fps starczy od 60 do 120 w zaleznosci od gry

Link to post
Share on other sites

No ja teraz na 8700k z RTX 3080 + ram 3800 cl16 to na 1080p 240hz mam 140fps (minimum)-210 fps(max) gdzie wcześniej z 1080ti to było 40 fps mniej.

Znam gośćia co z 10900k + rtx 3080 ma stabilne 240-300 fps (FRAME CHASERS), nie wiadomo oczywiscie jaki ma ram + oc na procku ale na pewno sporo, jednak to mi pokazuje jakiego mam slabego procka i ew ramy stąd mój zamysł by przejść na nową generację

Te stabilne 220+ fps w warzone i boost dosłownie 80fps (w jednej lokalizacji, a w innych jeszcze wiecej) to brzmi mega...

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

POprawki meladown i spectre? mam to wyłączone w rejestrze
Czy o to chodzi?

Generalnie dla mnie ten temat jest podejrzany, znam się mega na tweakowaniu windowsa na wiele spososób i wiem z doswiadczenia ze wiekszosc to placebo i nie znam jakiegos triku ktory daje mi 80 fps w grze. Moze zaloze osobny post o tym gosciu bo podchodzi pod fejk

Link to post
Share on other sites

Widze ze konto steam i poczta ci niemiła :]

1 minutę temu, forii napisał:

Moze zaloze osobny post o tym gosciu bo podchodzi pod fejk

Jeśli to jest game play to nie ,a jak słupki z power pointa to pomijaj na youtube ,choćby ten portal maił milion subów

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, janek20 napisał:

4.6 to on ma chyba poniżej 70 stopni,być może można  wyłączyć w biosie

 

Niby ta i9-9900 posiada funkcje Intel® Thermal Velocity Boost Frequency,

przy pełnym obciążeniu na tym lucie raczej nie utrzyma temp. poniżej 70'C, by musiał skalpa zrobić na ciekły metal :P i jeszcze jakiś undervolting by się przydał

 

 a wyłączać tej opcji w biosie myślę że nie warto, bo wtedy nigdy nie podbije do 4,6GHz tylko max 4,5GHz

 

 

 

Link to post
Share on other sites

W końcu warto brać tego 9900 czy lepiej kupić 8600K/9600K bo już sam nie wiem co robić.

11 godzin temu, zbiku90 napisał:

Nawet jeśli byś się zdecydował na 9900 bez K to trzeba pomyśleć o odpowiednim chłodzeniu. Gelid Phantom albo jakieś AiO 240mm to absolutne minimum moim zdaniem, 180W to całkiem sporo ciepła.

E: 4,7 na wszystkich rdzeniach ma 9900K na domyślnych ustawieniach, 9900 chyba 4,5 tak jak wyżej.

 

Link to post
Share on other sites

 

1 godzinę temu, gość napisał:

czy lepiej kupić 8600K/9600K

 

Kpisz czy o drogę pytasz z tymi procami 6R/6W:mlotek: kup i9-9900 (8R/16W) i koniec tematu

 

 

 

a jak masz kasę to dołóż do i9-9900K najtaniej na allegro widziałem za 1350 zł 

 

 

 

w obydwu przypadkach warto dokupić chłodzenie czyli polecany wyżej przez kicie GELID PHANTOM

 

 

 

Link to post
Share on other sites

GELID PHANTOM? a moje NH-D14 nie będzie? i wolę procesor nowy ze sklepu a w tej cenie mam i9-9900 czy będzie ok?

 

Więc wybór padnie na któryś z nich:

i9 9900 + Fatal1ty Z370 Gaming K6

lub

10700 + Asrock Z490 pro

2 godziny temu, mutissj napisał:

a jak masz kasę to dołóż do i9-9900K

Nie będzie to takie proste,mogą wystąpić problemy bo nie jest to na pełnoprawnej Z390 tylko Z370.

 

 

3 godziny temu, mutissj napisał:

Kpisz czy o drogę pytasz z tymi procami 6R/6W?

wnioskowałem tak po materiale jaki ujrzałem.

 

 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, gość napisał:

GELID PHANTOM? a moje NH-D14 nie będzie?

 

jeśli posiadasz NH-D14 to oczywiście będzie lepsza

 

 

 

 

5 minut temu, gość napisał:

i wolę procesor nowy ze sklepu a w tej cenie mam i9-9900 czy będzie ok?

 

moim zdaniem w przypadku INTELA to nie istotne czy ktoś kupuję nowy czy używany procesor, akurat ten element się niezwykle rzadko psuję

 

 

 

 

7 minut temu, gość napisał:

10700 + Asrock Z490 pro

 

już nie pamiętasz filmiku co mi podesłałeś? ta płyta Pro4 ma problemy z utrzymaniem taktowania w Core i9 i w podkręconej Core i5,

 

w testach zabrakło Core i7, ale jak można się domyśleć z nim też będą cyrki na tej failed płycie.

 

 

 

 

20 minut temu, gość napisał:

Nie będzie to takie proste,mogą wystąpić problemy bo nie jest to na pełnoprawnej Z390 tylko Z370.

 

Fatal1ty Z370 Gaming K6 - to nie jest budżetowa płyta, wcześniej wkleiłem tabelkę, da sobie radę.

 

 

 

 

 

 

 

 

23 minuty temu, gość napisał:

wnioskowałem tak po materiale jaki ujrzałem.

 

materiał nagrywany 3 lata temu...

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...