Skocz do zawartości

GTX 970 wymiana pasty i termopadów


Recommended Posts

Cześć wam,

 

zastanawiam się nad małym serwisem moje gtx, dokładnie MSI GTX 970 GAMING. Karta już ponad 6 letnia, co prawda przez większość czasu w dobrze wentylowanej obudowie i nie podkręcana, ale wciąż. Na początku jej posiadania karta w peaku osiągała 72 stopnie, z tego co pamiętam. Teraz, co prawda na ułamek sekundy, potrafi złapać 82, po czym stabilizuję się na około 79, przy maksymalnym obciążeniu, bez vsync.

 

Pytanie czy ktoś robił coś takiego w tym modelu? No i jak ma się sprawa z termopadami, jakiej powinny być grubości i w jakiej ilości? Kwestia wymiany pasty nie będzie skomplikowana jak mniemam. Pytanie czy jak ją już otworzę to czy będę mógł zostawić stare termpoady, czy to nie będzie miało sensu?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, koza32199 napisał:

Pytanie czy ktoś robił coś takiego w tym modelu?

 

tak robiłem coś takiego,

sprawdź czy obydwa wentylatory się poprawnie kręcą, w każdym bądź razie ta grafika się przegrzewa powyżej 80'C

 

moja GTX970 przed konserwacją szybko przegrzewała

 

 

a po naprawię tzw. wymiany termo-padów, pasty i wentylatorów, osiągnęła lepszy wynik temperaturowy jak od nowości :P

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Z tego co się zorientowałem w internecie, to da się zdjąć radiator nie naruszając termopadów. Termopady są schowane pod dodatkową blaszką. To mógłbym wymienić pastę bez ich naruszania, być może są jeszcze "sprawne". Jakby się okazało że wymiana pasty nie przyniesie poprawy, wtedy wziąłbym się jeszcze za termopady.

Zrzut ekranu 2021-08-30 140141.png

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Trochę mnie nie było, ale może ktoś jeszcze odpowie :D To tak grafe sprawdzałem 3D Markiem, w grach oraz w FureMarku. Teraz GPU bez problemu dobija do tej bariery 80 °C i tak sobie walczy (79, 78, 81) stopni w FH 5, GTA V albo Death Stranding chociaż ta gra była jakaś dziwna, miałem wrażenie że karta działa cały czas na pełnej, niezależnie od tego co się działo na ekranie. Co do termicznego ograniczania to chyba wszystko na to wskazuje bo w HWinfo w sekcji "Performatnce limit - Thermal" pojawia się YES.

@sznibCo do temperatury, to również HWinfo pokazuje dwie, jedna to po prostu temperatura, a druga nazywa się "GPU Hot Spot Temperature", tylko ciężko wyczuć co się pod tym kryje.

Link to post
Share on other sites

zgadza się chyba, bo też tyle widnieje w MSI Afterburner. Musze przyznać że się trochę przestraszyłem odpaliłem znowu furmarka na 720p, bez AA. na w obudowie i na GPU ustawiłem wentylatory na 100%, a karta po chwili złapała 90 stopni, no to się przestraszyłem i wyłączyłem benchmark. Jak dobija do 80 to zrzuciła trochę zegary, ale potem już trzymała i nie obniżała bardziej wraz ze wzrostem temp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...