Skocz do zawartości

CPU/SSD/OBUDOWA pod zakupione już 3060TI/B450/HyperX3200CL16/GM650W


Recommended Posts

Witam,

 

Składam komputer dla siebie już od kilku dobrych miesięcy, byłoby szybciej ale jaka jest sytuacja z 3060 TI każdy wie.. zamówione 4 grudnia na premierze i nadal brak, chociaż mam nadzieję, że niedługo już będzie u mnie w rękach.

 

Aktualnie, mój komputer już powoli niedomaga i zabiorę tymczasowo z niego GTX970 i wsadzę w nową budę.

 

Tak więc, w przeciągu ostatnich miesięcy, zakupiłem:

 

GPU: (teoretycznie): MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 3X OC 8GB GDDR6

MOBO: MSI B450 TOMAHAWK MAX

RAM: HyperX 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Fury RGB

PSU: Seasonic Core GM 650W 80 Plus Gold

Brakuje mi oczywiście CPU, obudowy, SSD oraz chłodzenia CPU.

 

Na oku mam:

Obudowę (MAX 400 PLN):  be quiet! Pure Base 500 Window (BGW35) - nie szukam RGB, fajnie jakby były dobrze wyciszone (a z forum co czytam, wszystkie be quiet są w miare ciche). nie będę podkręcać procka nie wiadomo jak (o ile będę w ogóle) tak więc, nowszy model 500DX, który jest ulepszony, myślę, że nie będzie lepszą opcją.

EDIT: znalazłem fajną promocję na tą Pure Base 500, 290 PLN, w tej cenie raczej nie znajdę nic lepszego.. ZAMÓWIONE :) 

SSD (500GB): tutaj biorę pod uwagę 2 polecane opcje, Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (ASX8200PNP-512GT-C) lub SSD Samsung 970 Evo 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V7E500BW), aktualnie posiadam 850 EVO SATA 2.5, spisywał się super no ale to starsza generacja, czy któreś z tych dysków, które wymieniłem wyżej, jest polecane bardziej lub mniej?

CPU (AMD): tutaj chyba najrozsądniej iść dalej w 3600.. 670 PLN "tylko", następna "fajna" opcja to dopiero 3700X ale czy opłacalne jest dokładanie 400 PLN aż do tego? raczej nie..

EDIT: Ryzen 3600 zamówiony :) 

Chłodzenie CPU: Thermalright Macho B (100700726) tutaj z polecanego na forach wyboru, powinno dać radę i względnie cena/jakość idzie dobrze w parze, tak mi się wydaje. bo wodnego raczej nie ma nic godnego polecenia do 300 PLN, nie?

 

Myślicie, że warto coś zmienić? Całość używam głównie (bo przeglądanie stron, youtube itd nie liczę) do COD Warzone :) no i jak wyjdzie, to pewnie nowy BF.

 

Poprzedniego kompa (i5-6500, GTX970 itd) użytkowałem przez 6 lat, do tej pory daje radę, może nie aż na tyle ale na co najmniej 4 lata, powyższy zestaw powinien wystarczyć, prawda?

Edytowane przez kamil1
Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, kajtek. napisał:

CPU Ryzen 3600, buda ok ale jest ona nieco cieplejsza szczególnie dla CPU, SSD wedle uznania może być i ten Samsung i ta ADATA a chłodzenie weź w rev C. 
Dopłata setki i masz AiO 280 mm. 

 

Dzięki! 

 

Co do AiO 280 mm, czy chodzi o Arctic Liquid Freezer II 280? Widzę, że on jest najtańszą opcją, w porównaniu do tradycyjnego, nie będzie znacznie głośniejsze? Czy jednak warto iść w AiO?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...