Skocz do zawartości

Nowe okulary korekcyjne - z filtrem światła niebieskiego czy bez?


Recommended Posts

Jak w temacie, wielu z was pracuje przed komputerem, niektórzy pewnie noszą też okulary. Nadszedł czas na nowe szkła u mnie i zastanawiam się czy warto dopłacać do tego filtra czy to głównie marketing? Jakie są wasze opinie na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Bez. Cały świat przez takie okulary wygląda, jak śnieg obszczany przez wszystkie psy z dzielnicy. Zapomnij w takich okularach o białym kolorze. Nie będziesz wiedział, jak wygląda. Na komputerze możesz zainstalować f.lux, który stopniowo też będzie obcinał światło niebieskie w zależności od pory dnia, zgodnie z własną konfiguracją. Dzięki temu będziesz miał obsikany na żółto tylko monitor zamiast całego świata. Poza tym można w ten sposób na niego nasikać tylko wieczorem, kiedy niebieskie światło jest bardziej dokuczliwe. Telefony bardzo często mają już wbudowaną taką funkcję.

 

Okulary z filtrem światła niebieskiego to, moim zdaniem, bardzo silny marketing branży okulistycznej. Demonizują jakie to to niebieskie świtało z monitora jest złe i trzeba specjalne okulary. Szkoda, że zapominają o fakcie, że największym źródłem światła niebieskiego jest Słońce i nie proponują takich wynalazków na przykład budowlańcom.

 

Miałem takie okulary przez miesiąc i nigdy więcej. Zainstalowałem f.lux i problem z głowy.

Edytowane przez Karister
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...