Skocz do zawartości

Jakiego dostawcę światłowodu na wsi wybrać?


Recommended Posts

Witam,

W ramach jakiegoś projektu Polska cyfrowa u mnie na wsi zaczepiają światłowód napowietrznie po słupach energetycznych. Ma być 5 operatorów którzy będą świadczyć na tym internet: UPC, Orange, T-Mobile, Inea i Netia. Czy jest ktoś kto miał/ma doświadczenie z tymi operatorami i może coś polecić co wybrać? Nie chodzi już tu o to że jeden ma taniej a drugi drożej, tylko i wyłącznie chodzi o jakosć/stabilność połączenia.

Link to post
Share on other sites

A to nie czasami orange kładzie kable i infrastrukturę a inni operatorzy korzystają?

Ja bym brał orange, ogólnie ludzie chwała sobie światło od nich. Kilku znajomych ma od nich kable od ponad 2 lat i jak do tej pory to bardzo stabilnie z transferami.

Link to post
Share on other sites

Z tego co się dowiedziałem i co mapy internetowe pokazują to beneficjentem jest FIBEE IV SP. Z O.O. w ramach projektu "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach w podregionie XYZ." przy czym kable rozwieszają jakieś lokalne firmy bo samochody mają okoliczne rejestracje.

Ze światłowodem nigdy nie miałem do czynienia, jedynie radiówka od ponad 10 lat. Jak się czyta opinie w internecie to nie wiem o co chodzi. Wszystkie jakieś negatywne, to nie wiem już o co chodzi. Wada jest taka że do standardowej ceny abo trzeba dopłacić +15/+25 za utrzymanie łącza w domu jednorodzinnym. Natomiast nie wiem jakiego operatora wybrać.

Wydaje mi się też że nie ma co się palić i brać 1Gb/s tylko max 600 by wystarczyło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...