Skocz do zawartości

Karta Graficzna... do 2500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jakub1t,

Recommended Posts

Witam chciałbym kupić kartę na gwałt wiem ze to niemożliwe ale może są jakieś oferty 

 

PC kolegi:

i5 4690k

Msi z97-g43

Team Group Vulcan Series, DDR3, 8 GB, 2400MHz

Thermaltake smart se 530w


Preferuje oferty kart nowych nie używanych, przedwczoraj były po 2300 dziś już 2700 chyba ze nie znam dobrych stron?


PS: może cos z używanych do 2500zł?

Edytowane przez Kisiel1314
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

https://proline.pl/palit-geforce-gtx-1660-super-stormx-oc-6gb-gddr6-192bit-pci-e-ne6166ss18j9-161f-p8077453

;)

Do tego sprzętu niech kupi na razie gtx 960 970 rx570 za 500-700 zł i niech poczeka może z rok na normalne ceny . Proc i tak demonem szybkości nie jest .

 

I jak chce nową to niech o zasilaczu pomyśli . Niby da radę do jakiś słabszych konstrukcji , ale szczyt techniki to nie jest i w dodatku stary zapewne już .

 

Na nową bym się w takiej sytuacji nie upierał  2000 taniej , a wydajność w przybliżeniu tylko 40% gorsza https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1660S-Super-vs-Nvidia-GTX-970/4056vs2577

 

 

Edytowane przez jakub1t
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Mało ramu , słaby proc . Niech się nie upiera nad nówką . Bo to będzie kulało z rtx .  Oczywiście wszystko zależy od tytułu , ale w coda warzone strzelam że komfortowo nie pogra aby wykorzystać taką kartę i pewnie jeszcze kilka gier .  Co najmniej jeszcze dokupienie ramu będzie potrzebne .  W coś konkretnego chce pograć ? 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ja swojego i5 6500 z płytą główną i oryginalnym kluczem na Windows 10 sprzedałem i wcześniej miałem na nim gtx 1660 super oc, i do kolegi procesora to max może ten 2060 ja rtx 2060 upolowałem na media expert za 2299 zł, ale już sprzedałem go :D bo myślę nad rx 6700 xt lub poluje na rtx 3060, procesor to aktualnie i5 10400 

Edytowane przez lukasz272015
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Na Proline zdarzają się mega fajne oferty kart graficznych, wiadomo jak jest teraz na rynku, trzeba polować, ale ja miesiąc temu kupiłem 1650 MSi Ventus za 1200 coś zł i jestem zadowolony. A ta 1660 widzę że jest dostępna w bardzo małej ilości więc  .. 

  • Lubię to 1
  • Smutne 2
  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Niech Cię ręka boska broni przed kupnem 1650 (nonS!) za 1200 pln (Ventus na dodatek :o) , autorze!!!

 

Z używek bierzesz za 750 PLN gtx 970 jak pisał Ci @jakub1ti czekasz na niej na poprawę dostępności kart. W najgorszym razie taka karta straci na wartości 200-300 pln odsprzedaży. 

 

Za 2000-2500 widzę w tej chwili dostaniesz rtx 1660S jak dobrze poszukasz, przy czym ja bym tyle nie dał za kartę z tego segmentu. 

 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.03.2021 o 21:14, jakub1t napisał:

Słabo robi się jak widzę takie oferty. Jak w 2018 roku kupowałem 1070 Ti za 2200zł, który ma bardzo zbliżoną wydajność do 1660 Super to byłem pośmiewiskiem na forum, bo bardzo przepłaciłem.

 

Ta karta (1660 S) powinna kosztować nie więcej niż tysiaka. Jeśli któregoś dnia kryptowaluty znów je...ną, to takie 1660 S będą wisieć na allegro za 500zł z opisem "do negocjacji".

Edytowane przez Ziental
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Ziental napisał:

Jak w 2018 roku kupowałem 1070 Ti za 2200zł, który ma bardzo zbliżoną wydajność do 1660 Super to byłem pośmiewiskiem na forum, bo bardzo przepłaciłem.

 

Dziwisz się? Ja swojego GTX 1080 kupiłem w sierpniu 2018 r. w Komputroniku za 2149 zł. :D

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma chłopaki co pisać o tym co kto za ile kiedyś kupił, bo nie ma to najmniejszego znaczenia w obliczu obecnej patologii :/

 

Powyżej 500-600 pln wszystko, co obecnie jest do dostania ma abstrakcyjnie poyebany stosunek cena/wydajność. 

 

Argumenty za tym, by teraz wziąć coś używanego taniej, przeczekać i kupić później docelową kartę zostały przedstawione. Jak ktoś zaś ma ciśnienie, górę siana do wydania i musi mieć nowe&sklepowe to też widzi jaka jest oferta (wspomniany 1660S w podanym budżecie) - EOT, bo nic więcej się nie wymyśli. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...