Skocz do zawartości

Podkręcenie karty graficznej R9 200


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 chciałbym się dowiedzieć jak mógłbym podkręcić swoją kartę graficzną. Zainstalowałem program Asus TWEAK III i nie mam pojęcia co dalej.

Dodam jeszcze że podkręciłem swoją kartę graficzną i5-2500k 3.3GHz do 4.7GHz 

Nigdy nic nie grzebałem w karcie graficznej chyba, że zwiększałem moc wiatraków, obecnie temperatura gdy jestem na windowsie wynosi koło ~55C*

Pozdrawiam

Edytowane przez karacina
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, karacina napisał:

Zainstalowałem program Asus TWEAK III i nie mam pojęcia co dalej.

Usuń. Do Radeonów masz wbudowane menu do podkręcania bezpośrednio w panelu steroników Radeon (zakładka wydajność --> dostrajanie).

Link to post
Share on other sites

Okej, znalazłem, teraz tylko odpowiedni liczby. Słyszałem, że nie mogę przekroczyć z temperaturą karty do +90.

 

3 minuty temu, Artok napisał:

Usuń. Do Radeonów masz wbudowane menu do podkręcania bezpośrednio w panelu steroników Radeon (zakładka wydajność --> dostrajanie).

https://prnt.sc/10abows Tutaj screen z obecnych ustawień. Jeżeli się znasz, mógłbys pomóc?

Edytowane przez karacina
Link to post
Share on other sites

Trzeci suwak (power limit) - na maksa

Pierwsze dwa suwaki - z wyczuciem, że tak powiem. Podnoś o 25Mhz do góry (pojedynczo!) i testuj. Jak się sterowniki zresetują, to będziesz wiedział, że karta osiągnęła swój limit. 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Artok napisał:

Trzeci suwak (power limit) - na maksa

Pierwsze dwa suwaki - z wyczuciem, że tak powiem. Podnoś o 25Mhz do góry (pojedynczo!) i testuj. Jak się sterowniki zresetują, to będziesz wiedział, że karta osiągnęła swój limit. 

Coś dziwnego, gdy próbuję zmienić liczbę z 1000 -> 1025 to automatycznie daje mi 1000. Coś nie tak?

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Artok napisał:

Ustawiłeś, że wybierasz ręczne sterowanie taktowaniem karty? 

Znajdę to w Dostrajaniu? Jak Tak to nie ma tutaj nic o tym.

Dodam jeszcze, że mogę recznie sterować drugim i trzecim suwakiem, lecz pierwszym nie.

Edytowane przez karacina
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...