Skocz do zawartości

Jak odróżnić roczniki pamięci RAM Crucial DDR3 2 x 4GB?


Recommended Posts

Witam.

Posiadam dwa komplety pamięci DDR3 ze starego setupu. Jeden zestaw kupiony w 2013 i drugi w 2017. Próbowałem uzyskać pomoc w sklepach, w których je zakupiłem, ale albo nie chcą albo nie potrafią podać informacji na podstawie numerów seryjnych.

Jeden zestaw ma jeszcze gwarancję w brzoskwinie net do 2023 roku. Próbowałem zestawić informacje z opakowania z informacjami z kości ale nic za bardzo z tego nie wyszło.

Strzelam, że starsze mają tylko kod kreskowy a nowsze kody QR, ale chciałbym to potwierdzić. Może ktoś ogarnięty w temacie pomoże?

 

 

20210220_123610.jpg

20210220_124039.jpg

Link to post
Share on other sites

Drogi kolego, jakbym się na etykietach znał, nie byłoby tematu i pytania. Jeżeli widzisz, napisz a nie zadajesz mi zagadki. Nie chcesz pomóc, trudno. Może ktoś się znajdzie kto rozwieje moje wątpliwości.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Raczej ta opcja obecnie odpada, gdyż musiałbym podłączyć starą płytę. Znów w pracy mam zablokowaną możliwość zainstalowania CPU-Z również wersja portable nie działa prawidłowo. Akurat nikt ze znajomych albo nie ma stacjonarki, tylko laptopy, albo jakieś stare szroty na DDR2 jeszcze :/ Jeszcze podpytam firmowych informatyków, czy mają u siebie coś na DDR3. Nie pomyślałem przed zmianą sprzętu, żeby to sprawdzić. W ogóle nie myślałem, że będzie taki problem z identyfikacją choćby po naklejce na kościach. Ewentualnie naskrobię coś do Cruciala łamaną angielszczyzną z translatora, może coś podpowiedzą. Chociaż tam u nich też tylko formularze kontaktowe a maila nie uświadczysz.

Póki co dzięki za podpowiedź.

Czy HWiNFO też się da albo jakąś przedpotopową EIDA czy coś w tym guście sprawdzić datę?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Stawiałbym, że te z kodem QR to 2017 12 tydzień. Mniej więcej by to się zgadzało, bo jedną parę kupiłem w 2013 a drugą w 2017. Trochę te oznakowanie miesza, bo jeden i ten sam rodzaj pamięci a oznakowanie ich już całkiem inne. Wątpię, żeby sklep miał 5 letnie leżaki magazynowe ;-)

Na szczęście obie pary znalazły nowy komputer, niech właścicielom służą. Zmyliło mnie też to, że w jednym przypadku jest pełny rok a w drugim tylko końcówka i tydzień 1712. Nowe Ballistixy, które kupiłem w lutym w zastępstwie do uszkodzonych G.Skill również mają kod QR i 4 cyfrowe oznaczenie 2032, jak mniemam 2020 rok 32 tydzień, bo raczej nie na odwrót ;) 

Tak czy siak dzięki za pomoc w rozszyfrowaniu :) Skleroza mnie dopadnie, dokupię sobie za parę lat podobną parę i znów będę kminił która to która :D A tak serio, teraz zaraz po zakupie robię zdjęcia komponentów z numerem seryjnym. Dawniej po prostu stare klamoty wrzucałem do pudła i do piwnicy, albo oddawałem znajomym czy rodzinie za darmo lub flaszkę ;) Obecnie opłaca się odzyskiwać chociaż część zainwestowanej kasy, bo komponenty już tak nie tanieją jak kiedyś z czasem. Ot mądrość przychodzi wraz z wiekiem :D Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...