Skocz do zawartości

Dark Rock 4 / 4 Pro dla Ryzen 3500x


Recommended Posts

Witam. Niedawno złożyłem nowy komputer składający się z:
1. Gigabyte B450 Auros Elite V2

2. AMD Ryzen 3500x + chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 LT + pasta termo przewodząca Cooler Master E1

3. Gigabyte RX 580 8gb gaming

4. Pamięć Crucial Ballistix Black at DDR4 3200 DRAM Desktop Gaming Memory Kit 16GB (8GBx2) CL16

5. Obudowa SilentiumPC AQUARIUS AQ-X70W Pure Black

 

Pozostała część podzespołów nie ma chyba większego znaczenia dla mojego zapytania, mianowicie zamontowane chłodzenie SPC Spartan 3 LT jest bardzo głośne (chłodzi nie najgorzej bo w stresie w Cinebench R23 nie było więcej niż 68stC, ale kultura pracy pozostawia wiele do życzenia...) i chce je wymienić na BeQuiet! Dark Rock 4 lub Dark Rock 4 PRO i nie wiem czy jedno bądź drugie się zmieści nie kolidując z pamięcią RAM lub kartą graficzną. Aktualnie kości mam zamontowane w slotach 4-2 i 4-4 więc mogę zmienić na 4-1 i 4-3, zwiększając dystans od chłodzenia o około 1cm. Czy ktoś używa tego chłodzenia na tej lub podobnej płycie głównej do mojej i mógłby potwierdzić czy dam radę je zamontować? Aktualne chłodzenie gdyby było trochę dłuższe to kolidowało by z drugą kością RAM wg. zdjęcia w załączniku. Proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości :)

IMG_20210223_222243.jpg

IMG_20210223_222256.jpg

Link to post
Share on other sites

1. W instrukcji masz podane w których slotach mają być pamięci jeśli są 2, nie zmieniaj tych slotów. 

2. Dark rock 4 to chłodzenie z jedną wieżą i nie będzie kolidowało z pamięciami. 

3. Dark rock 4 pro ma z przodu wentylator 120mm co pozostawiam sporo miejsca na pamięci po wentylatorem. Musiał byś sprawdzić wysokość swoich pamięci (czymś plastikowym najlepiej). Np. Noctua nh-d15 po włożeniu 120 na przodzie mieści swobodnie pamięci Patriot viper steel a one są wyższe niż twoje cruciale. 

 

ImageServer.php?ID=3c506a15636@be-quiet.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...