Skocz do zawartości

Jakie Ramy do i7-10700K + MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI


Recommended Posts

Witam, jak w temacie, 

kompletuje Upgrade do obecnego kompa, i zatrzymałem się na Ramach....

Jakie były by odpowiednie i ile ich kupić, żeby było ok.

Pracuje głównie na przeglądarkach (chrome) i mnóstwo kart otwartych i odświeżanych na raz, plus wieczorami Gry typu FPS.

I oczywiście, jakie wysokości Ramów będa ok, pod chłodzenie Noctua NH-D15?

Edytowane przez Gregu82
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od twojego budżetu. Plus minus 500 zł to masz Vipery Steel 4000Mhz CL19 - one są na B-die, czyli masz potencjał na zbicie CL i Mhz. Co do wyboru pomiędzy 16 GB vs 32 GB - na to pytanie, najlepiej będzie jak sam sobie odpowiesz. Wg stopki, masz teraz 16 GB. Te ramy mają około 4.5 cm wysokości, więc sobie zmierz czy wejdą pod Noctue.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, porcelanowy_janusz napisał:

Wszystko zależy od twojego budżetu. Plus minus 500 zł to masz Vipery Steel 4000Mhz CL19 - one są na B-die, czyli masz potencjał na zbicie CL i Mhz. Co do wyboru pomiędzy 16 GB vs 32 GB - na to pytanie, najlepiej będzie jak sam sobie odpowiesz. Wg stopki, masz teraz 16 GB. Te ramy mają około 4.5 cm wysokości, więc sobie zmierz czy wejdą pod Noctue.

ok, juz wiem coś wiecej.... 

Obudowa jaka dysponuje obsługuje wysokośc chłodzenia do 170mm, a więc Noctua się zmieściła bezproblemowo, natomiast wiatrak z zewnątrz dzwignąłem delikatnie tak że zmieściła się obecna kość i odstep pomiędzy wietrakiem a kościa to ok 10mm, Tak więc z tego co obliczyłem to max wysokośc Ram to tak ok. 37mm, więc odpadaje te co proponowałem...

 

Więc po diagnozie znalazłem Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4 3200 MHz C16 XMP 2.0

 

I w związku z moja propozycja pytanie....

Czy w/w zestaw będzie smigał z tymi ramami?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...