Skocz do zawartości

MSI rtx 2070super gaming


Recommended Posts

posiadam kartę MSI rtx 2070super gaming od około dwóch miesięcy i mam pytanie czy to normalne że przez pierwsze 15 min w grach typu snoowrunner, overwatch itp. gry się strasznie ścinają i czy temperatury 74-82C w grach to normalne temperatury?

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, sssoii napisał:

czy to normalne że przez pierwsze 15 min w grach typu snoowrunner, overwatch itp. gry się strasznie ścinają

Nie to nie jest normalne.

 

9 godzin temu, sssoii napisał:

czy temperatury 74-82C w grach to normalne temperatury

W miarę normalne ale nie znając obudowy, ilości wentylatorów, temperatury w pokoju ciężko się wypowiadać.

 

Jeżeli interesowała by cię bardziej szczegółowa odpowiedź to wysil się trochę, napisz jaki masz sprzęt oprócz rtx2070s. Jaki procesor, jaki ram - ile, w ilu kościach, jakie dyski (ssd, hdd oraz stopień ich zapełnienia - niektóre ssd zwalniają strasznie po zapełnieniu powyżej 80%), zasilacz, jaki internet i czy kabel czy wifi, i temperatury cpu i gpu w spoczynku i po 15-20 minutach gry, itp, itd. 

PS.:

Maciej Wróżbita jest na urlopie nic nam nie powie.

Link to post
Share on other sites

Wysil się trochę!!!

Napisz dokładnie!

System na ssd czy na hdd? 

Gra/gry na ssd czy na hdd?

Do którego slotu m.2 podpięty dysk m.2 do tego na pcie czy do tego na sata?

Wg tego zdjęcia dysk M.2 podpięty pod sata a nie pod pcie.

W obudowie 2 wentylatory czy coś dokładałeś? Oba podpięte i działają.

Link to post
Share on other sites

    

 

 

System na ssd czy na hdd?  ssd

Gra/gry na ssd czy na hdd? większość na hdd

Do którego slotu m.2 podpięty dysk m.2 do tego na pcie czy do tego na sata? niestety nie wiem. komputer składany przez morele.net a że jestem w tym totalnie zielony to nie wiem jak to sprawdzić

Wg tego zdjęcia dysk M.2 podpięty pod sata a nie pod pcie.

W obudowie 2 wentylatory czy coś dokładałeś? 2 nic nie dokładałem i oba działają

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze @olo163, jeżeli masz gorzej wentylowaną budę, z klasycznym chłodzeniem na Cpu (wentylator przedmuchuje radiator i ciepło zostaje wewnątrz budy) to 80+°C na 2070S podczas obciążenia to akceptowalne temperatury i NIE POWINNY mieć wpływu na opisane przez Ciebie ścinki. 

 

Stąd zasadne pytania o konfig, czy system masz na SSD, jaki cooler na Cpu (AiO może?). 

 

Sproboj jedna z tych gier, gdzie widzisz problemy, przenieść na SSD i sprawdzić, czy to nie wina HDD. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy ssd wsadzony do złącza bliżej procesora czy do tego niżej (trzeba zdjąć bok obudowy) masz tam jakieś plomby? Jak nie to z tyłu są 2 śrubki na dole i na górze i bok ściągasz przesuwając lekko do tyłu.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, sssoii napisał:

posiadam kartę MSI rtx 2070super gaming od około dwóch miesięcy i mam pytanie czy to normalne że przez pierwsze 15 min w grach typu snoowrunner, overwatch itp. gry się strasznie ścinają i czy temperatury 74-82C w grach to normalne temperatury?

Ale przecież wyjaśnił tutaj człowiek wszystko.Na 99%pasta do wymiany.Miałem kiedyś od nowości MSI 470 8GB,i...po 2 miesiącach 83-87 stopnie i wentylatory 2000rpm i wyżej.Serwis,pasta wymieniona.wszystko wróciło do normy.Niecałe półtora miesiąca i znów to samo.Serwis i tym razem poszła na sprzedaż.GTX 750Ti od MSI fabrycznie krzywo wlutowane kondensatory wokół GPU-zwrot kasy.GTX 1060 MSI fabryczna wada jednego z wentylatorów-w ogóle się nie kręcił.MSI Z370-fabrycznie powyginane piny...Nie nie nie,nigdy nic więcej nie kupiłem/kupię od MSI 

Link to post
Share on other sites

Pewnie 50-100 PLN, Nie możesz sam wymienić? Nikt ci za dyszkę nie będzie się w to bawił ryzykując uszkodzenie karty za 3000 PLN. Najpierw otwórz obudowę i zobacz jak wtedy. Druga sprawa, to wymiana pasty wiąże się z zerwaniem plomb i utratą gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...