Skocz do zawartości

Wymiana zasilacza na super flower.


Recommended Posts

Wie ktoś może czy ten zasilacz jest dobry?
+ dodatkowe pytanie czy uciągnie x2 RTX 3080 przy kopaniu ETH (nie mam ale może jak stanieją to kto wie) i czy mogą być ewentualne problemy z socketem AM5?

Edytowane przez CrAv
Link to post
Share on other sites
  • CrAv zmienił tytuł na Wymiana zasilacza na super flower.

Da rade lecz za dużego zapasu to nie będzie miał, Po za tym to Leadex nie jest już w sprzedaży detalicznej.
Do spokojnego użytkowania radziłbym 1200/1600 wat, jeśli masz ochotę się bawić w koparki.

Tak a pro po. Sam posiadam takowa wersje z 850w obsługiwała wiele gpu w sli[1080ti sli itp] i dalej napięcia wzorowe.



 

Edytowane przez kosiarz66
  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Największy problem to temperatura pamięci GDDR6X dla RTX3080 / RTX3090, ponieważ często przekracza 100'C

 

na 3080 jeszcze jakoś zbijesz temperatury wymieniając termo-pady na jakieś co-najmniej 10+W/mK...

 

A na 3090 to praktycznie nic się nie da zrobić bez dokładania chłodzenia, gdyż sam backplate nie jest w stanie tego ciepła oddać

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od producenta i modelu. Do kopania Suprim wręcz miażdży Rog Strixa, choć obie karty są modelami premium.

Moja 80 kopie 103.5 Mhz/s przy temp 89'c, z 90 już tak kolorowo nie jest, ale termo padów wymieniać nie musiałem.

Konkluzja jest taka, że tak jak napisał @mutissj 3090 mają potworną tendencję do grzania się, a price/performance jest taki sobie.

Z drugiej strony przy obecnych cenach 3060, jeden pies. Mój 3080 zamówiony w Listopadzie jeszcze nie przyszedł, więc wszystkie karty kupione od scalpelów. 

 

Taka ciekawostka: 

ASUS ROG STRIX 3090 -> 10793 -> temp. 104c 122.5Mh/s

MSI SUPRIM X 3090 ->1084 -> temp. 91c 125Mh/s

MSI SUPRIM X 3080 ->10751 -> temp. 89c 103.4Mh/s

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...