Skocz do zawartości

Monitor do 2000 zł


Recommended Posts

Dzień dobry niedawno udało mi się skompletowac komputer, ale jeszcze nie jest uruchomiony ze względu na brak peryferiów, stąd ten temat.
Poszukuję monitora do 2000 zł preferowany rozmiar to 27 cali, aczkolwiek jestem otwarty na propozycje. 

Sprawdziłem odrobinę forum i proponowane monitory w tej kwocie to LG 27GL850-B oraz Dell S2721DGF, ze swojej strony znalazłem jeszcze model Samsunga: Samsung Odyssey G5 LC27G55TQWUXEN, o którym słyszałem, że pozbyto się w nim efektu ghostingu i zachowano duży kontrast i głębię czerni.
Szczerze mówiąc nie miałem do czynienia z monitorami od czasu zakupu laptopa prawie 8 lat temu, więc kompletnie wyleciałem z obiegu jeżeli chodzi o te wszystkie parametry czy matryce, choć mały research i pare filmów na yt obejrzałem. Preferowałbym płaski monitor, ze względu na pracę przy AutoCAD, choć interesowałaby mnie również dobra jakość kolorów. 

Link to post
Share on other sites

Samsung ma lepszą czerń dzięki zastosowanej matrycy, czyli VA, ale w tym modelu kolory nie będą tak nasycone jak na IPS. W ostatnich wątkach o Dell S2721DGF pojawia się problem flickeringu, przez co strasznie męczy się wzrok. Dla mnie osobistym faworytem jest LG. Sam posiadam ten monitor i jestem z niego szalenie zadowolony. Poleciłem go kilku znajomym i dzielą tę samą opinię na jego temat. Gdybyś miał jakieś konkretne pytania, chętnie Ci na nie odpowiem.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie zastanawiałem się jeszcze nad tym HP, finalnie chyba przymierząłbym się własnie do tego LG i HP obie matryce IPS, natomiast obawiam się trochę loterii z monitorami bo nie mam możliwości w przystępny sposób wymieniać kolejnych monitorów. Cena jest praktycznie ta sama, czy są jakieś znaczące różnice na plus któregoś z monitorów? A, posiadam ównież kartę od AMD, więc która z technologii "Sync" będzie odpowiednia, czy będą wystęowały jakieś problemy jeżeli tak jak ten LG np. posiada technologię Nvidia G-sync?

Edytowane przez Qst07
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...