Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Dziś był u mnie koleś z TP (serwisant) i doradził mi zeby zmienić zwykły kabel telefoniczny na skrętke. I teraz mam dylemat. Jeśli zmienił bym kabel, to chyba musiał bym zmienic tez router (tp-link w8901g), tak? Router ma modem i wejście na kabel RJ-11, a skrętka to RJ-45. Więc zeby podłączyc neta trzeba zmienic router na taki bez modemu adsl?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

skrętka to nie RJ45 !!!

 

skrętka to rodzaj przewodu o skręconych parach

skrętka telefoniczna ma 1,2 lub 3 pary, a sieciowa 5 kategorii 4 pary

ISDN ma 4 pary

 

 

ja tylko nie rozumiem co miał na myśli zwykły kabel telefoniczny, skoro zwykłym kablem telefonicznym jest skrętka 1 parowa

Edytowane przez Bany_krk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam telefonu domowego i powiedział że mozna by wymienic kabel telefoniczny na skrętkę internetową. Jako że w mojej miejscowości jest nie za mocna linia telefoniczna zapytałem się o internet 6 mb, no i powiedział mi ze na tym kablu nie pójdzie, ale jeśli wymienie na skrętkę to bedzie śmigało. Także, jaki ten kabel ma być (skrętka)? Rozumiem, że końcówka ma byc RJ-11? A może w ogóle nie wymieniać?

Link to post
Share on other sites

serwisant niezbyt mądry bądź go źle zrozumiałeś.

 

Jako że w mojej miejscowości jest nie za mocna linia telefoniczna zapytałem się o internet 6 mb, no i powiedział mi ze na tym kablu nie pójdzie, ale jeśli wymienie na skrętkę to bedzie śmigało

 

 

nie za mocna linia telefoniczna. czyli w Twojej miejscowości kable co lecą są zbyt słabe aby przekazać 6 mbit. wiec jeśli te kable są zbyt słabe co pomoże zastosowanie skrętki od gniazda w Twoim domu do komputera?

 

jak dla mnie to bez sensu

Link to post
Share on other sites

Mówił ze linia w mojej miejscowości wytrzyma, ale moje kable telefoniczne nie przekażą tego. I gdybym chciał neta 6mb to musiał bym wymienić kabel telefoniczny na skrętkę. Więc jak to z tym kablem??

Edytowane przez HUBERTUS7
Link to post
Share on other sites

Ja myśle, że potrafisz dokładnie przekazać wszystkich niezbędych informacji do oceny tego. Najlepiej czy to pójdzie czy nie wie technik, który był u Ciebie, dokonał pomiaru parametrów i wie jak wygląda całą infrastruktura sieciowa w Twoim mieście/wiosce. Jeśli on tak stwierdził to zapytaj jego ile to będzie kosztowało i czy ew. on to zrobi czy musisz gdzieś wydzwaniać. Nie wiemy jaką masz sieć, jaką centrale i w jakim jest ona stanie - czy to może jakiś złom :)

Link to post
Share on other sites

Z gniazdka głównego do komputera jest jakies 25 m, większośc instalacji to nowe kable. To w końcu na jaki kabel należałoby wymienić ten stary?

 

Z gniazdka telefonicznego do liveboksa leci zwykły nieekranowany, nieskręcany kabel z 2 przewodami w podwójnej izolacji (żyły czerwona/zielona, później grubsza izolacja dla pary żył w różnych kolorach - biały, czarny, szary...), taki kabel to standardowe wyposażenie zestawów internet/tv tpsa i na 10 czy 20mbps po prostu ma działać. Jeśli od puszki na murze do gniazda masz coś w tym stylu to też ma działać. Jeśli zmienisz kabel między gniazdem telefonicznym a routerem na skrętkę to i tak na 99% nic to nie polepszy sytuacji. Problemem z jakością sygnału mogą być np. zaśniedziałe połączenia (w gnieździe telefonicznym albo w puszce) lub mocno pozginane kable w domu. Podaj może jakie parametry linii wyświetla ci router?
Link to post
Share on other sites

Myślę że monter walną po prostu głupotę.

DOKŁADNIE ! Monter to nie jakiś geniusz od sieci internetowych i gó*no się zna na tym co robi.

Pewnie te kable to on by ci wymienił, ale prywatnie, za parę groszy do ręki - taka fucha na czarno. :menda:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...