Skocz do zawartości

MSI Radeon RX 570 8GB


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

 

Mam problem karta graficzną jak w tytule. Ogólnie mój zestaw jest już mocno starawy i kartę też już dawno kupiłem, ale do tej pory nie miałem czasu się tym zająć. Szczegółowy opis poniżej.

 

Komputer:

Procesor: i3-4170 CPU @ 3.70GHz

Płyta główna: ASUS H81M-PLUS

Karta graficzna: MSI Radeon RX 570 ARMOR 8GB OC

8GB RAM

Zasilacz Corsair VS Series 450W


Kawał czasu temu kupiłem kartę MSI Radeon RX 570 ARMOR 8GB OC, nówkę w polskim sklepie. Po ok. sześciu miesiącach naprawdę delikatnego i sporadycznego używania podczas gry w niezbyt wymagającą (graficznie) strzelankę komputer się wyłączył (właściwie zrestartował), a przy ponownym uruchomieniu pojawił się komunikat (zdjęcie - przepraszam za jakość) i słychać było bardzo silną pracę wiatraczków karty (wcześniej nigdy nie chodziły tak głośno o ile w ogóle). Zdaje się, że przy tej pierwszej awarii tuż przed wyłączeniem się komputera słychać było jakby głośny trzask, ale teraz nie jestem pewny. Od tej pory karta bardzo szybko łapie wysokie i głośne obroty na wentylatorach nawet przy starszych grach, w których to chłodzenie wcześniej w ogóle się nie włączało... Poza tym widzę, że nowsze gry na tych samych ustawieniach działają wyraźnie mniej płynnie niż wcześniej, no i jest bardzo głośna, co wcześniej nie miało miejsca. Bardzo dobrze widać to np. na przykładzie Wiedźmina 3 - na ustawieniach, które pozwalały na płynna grę, teraz co chwilę czuć spadki FPS-ów. A przede wszystkim komputer podczas gry wcześniej lub później (przeważnie wcześniej) po prostu się wyłącza i pojawia się ten komunikat.

Karta na pewno nie była przeciążana, grałem mało, a sama awaria nastąpiła jak już wspomniałem przy starszej grze.

Stało się to już dosyć dawno, ale tak wyszło, że w ogóle nie miałem czasu na granie ani zajęcie się tematem… Na szczęście karta jest jeszcze na gwarancji, więc teraz chciałem z niej skorzystać. Tylko wcześniej może jakaś wstępna diagnoza na forum? Będę bardzo wdzięczny.

radeon.jpg

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Z tego co widzę to pojawiło Ci się ostrzeżenie o niestabilnym napięciu z zasilacza. Zasilacz do wymiany, ale aby być w 100% pewnym pożycz od kogoś jego zasilacz do testów. 

No ale co z pozostałymi objawami? Karta zachowuje się po odpaleniu byle jakiej gry jak wyżej opisałem - i często nie dochodzi do odcięcia zasilania. Czy takie działanie karty jak spadek wydajności jest możliwy z powodu awarii zasilacza?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ależ oczywiście, gdy karta graficzna nie dostaje stabilnego napięcia z zasilacza nie może działać z pełną mocą i są spadki wydajności. Na dłuższą metę coś takiego może ją uszkodzić a ta grafa co masz jest dosyć prądożerna. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Miałem podobnie z tą samą kartą -restarty ,zamrażanie obrazu ,nieraz kilka dni bez żadnych problemów ,na pulpicie ,video,muzyka 3d mark działała ok .

ETS działała ok, SnowRunner - tu często wywalało ,z początku myślałem że coś z optymalizacją gry ale w końcu posłałem na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...