Skocz do zawartości

Obudowa + zasilacz + SSD = ok. 2000 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich,
tak jak w temacie zamierzam kupić 3 wymienione rzeczy do złożenia przyszłego PC (najprawdopodobniej w przyszłości zawita do tego zestawu coś pokroju r5 5600x i gtx 3070). 

Moje propozycje:
Corsair RMx 750W 80 Plus Gold
Phanteks Eclipse P500A DRGB
Samsung 860 PRO 1TB

Uzasadnienie:
Ogólnie zestaw chciałbym złożyć bardziej długotrwały (tj. to co się nadaje, czyli najbardziej obudowa oraz zasilacz). Nie jestem jedynie pewien czy aż tak powinienem szukać tej obudowy i zasilaczy w białych opcjach - tj. czy będą one lepiej wyglądać, ale jak wtedy jest z utrzymaniem takiej skrzynki w dobrej czystości?
- Zasilacz - cpu i gpu tak jak wyżej napisałem najprawdopodobniej o ile rynek nadal drastycznie będzie się zmieniać (stąd chcę te 3 części już teraz upolować gdy tych jeszcze aż tak nie dotknęło) do tego zasilanie dysków 1xSSD oraz 2xHDD (wd10ezex) oraz karty muzycznej (aim sc808), 10 lat gwarancji, najlepsze podzespoły, zapas (W) na przyszłość (tutaj też chciałbym dopytać - występują czasami oferty z zaznaczeniem w tytule że jest to model 2018 - jest to jakaś różnica do "zwykłego"?
- Obudowa - solidna, przewiewna obudowa, z dużą ilością miejsca na ewentualne rozbudowy, 
- SSD - szybki dysk na kościach MLC (tj. długotrwałych) oraz z dobrym mikrokontrolerze z dużą pojemnością po SATA3 (nvme nie robi aż takiej różnicy a dyski MLC po sata3 są zdecydowanie tańsze i powszechniejsze)

Najprawdopodobniej ten zestaw zamówiłbym z x-kom'u. Ewentualnie jeśli zniknie przecena na samsunga to jego samego z proline. 

Jest coś lepszego w tej cenie do wyboru? Poradzilibyście coś zmienić?

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Sin Zu007 napisał:

SSD - szybki dysk na kościach MLC (tj. długotrwałych) oraz z dobrym mikrokontrolerze z dużą pojemnością po SATA3 (nvme nie robi aż takiej różnicy a dyski MLC po sata3 są zdecydowanie tańsze i powszechniejsze)

Po co Ci 1TB 860 Pro w cenie wyższej jak 980 Pro? szkoda pieniędzy na dysk SATA/AHC. Za tyle masz 2TB NVMe.

 

 

16 godzin temu, Sin Zu007 napisał:

najprawdopodobniej w przyszłości zawita do tego zestawu coś pokroju r5 5600x

 

A teraz jaki CPU będzie?

 

5600X nie ma kompletnie sensu bo taniej jest 10700KF 8/16 czy nawet 10700K z iGPU na przeczekanie.

16 godzin temu, Sin Zu007 napisał:

Phanteks Eclipse P500A DRGB

Przewiewna aż nadto, ale głośne wentylatory. RGB must have?

16 godzin temu, Sin Zu007 napisał:

Corsair RMx 750W 80 Plus Gold

Różnią się, szczególnie wersja 2019, gorsze kondensatory Elite, inny wentyl, skopana mapa RPM i krótszy tryb półpasywny.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, 3ndurek napisał:

Po co Ci 1TB 860 Pro w cenie wyższej jak 980 Pro? szkoda pieniędzy na dysk SATA/AHC. Za tyle masz 2TB NVMe.

NVMe nie robi dla mnie różnicy - różnice sekund po przecinku to nie koniecznie przekonują mnie a wybór głównie ze względu na kości MLC.

 

Zapomniałem dodać, że ten dysk w nowym PC będzie służył jako główny dysk systemowy. A przed tym czasem jako magazyn.

 

Godzinę temu, 3ndurek napisał:

A teraz jaki CPU będzie?

 

5600X nie ma kompletnie sensu bo taniej jest 10700KF 8/16 czy nawet 10700K z iGPU na przeczekanie.

To będzie pierwsza transza składania nowego PC, druga może być nawet za 5 miesięcy a wtedy stworzę oddzielny temat. CPU będzie takie jakie posiadam w obecnym PC. (i5-6402p)

Godzinę temu, 3ndurek napisał:

Przewiewna aż nadto, ale głośne wentylatory. RGB must have?

Przewiewność to jedna sprawa. Ogólnie podoba mi się ten design, wszechstronność oraz dużą ilość dodatków. 

RGB not really must have, ale nie pogardziłbym.

Godzinę temu, 3ndurek napisał:

Różnią się, szczególnie wersja 2019, gorsze kondensatory Elite, inny wentyl, skopana mapa RPM i krótszy tryb półpasywny.

W takim razie średnio to wygląda. Wiesz może, która wersję sprzedaje x-kom? W innym razie pozostaje szukać wersji 2018 albo Czego szukać co oferuje podobny/lepszy poziom w tej cenie?

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

3ndurek ma rację, jak chcesz coś dobrego to 980 Pro jest dużo lepszą propozycją, nie ma się co bać NVMe, sam przymierzam się do zmiany platformy i też będę celować w tego typu dyski.

Jeżeli martwisz się o trwałość zapoznaj się z tym artykułem https://whatnext.pl/zywotnosc-dyskow-ssd-budowa-wytrzymalosc-problemy/

tu masz krótki opis wybranych lepszych modeli https://www.tomshardware.com/reviews/best-ssds,3891.html

zwróć uwagę na TBW (dla danego modelu proporcjonalnie rośnie wraz z pojemnością), które jest niejako wyznacznikiem takiej jakości, popatrz tylko albo poczytaj jak tam z grzaniem dysku, szczególnie jezeli nie ma radiatora.

Jezeli chodzi o wydajność to nr1 dałbym WD black SN850, samsung też b.dobry wybór.

 

Powodzenia.

 

Edytowane przez Tafari
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.02.2021 o 14:16, Sin Zu007 napisał:

różnice sekund po przecinku to nie koniecznie przekonują mnie a wybór głównie ze względu na kości MLC.

Dyski na MLC tez padają, przykład z brzegu 960 Pro 1TB padł po 2 latach...

NVMe to lekko 3 krotnie wyższe transfery i krótszy czas dostępu, MLC obecnie nawet mało kto do obróbki wideo wybiera a gdzie jako taki dysk na os.

 

W dniu 4.02.2021 o 14:16, Sin Zu007 napisał:

To będzie pierwsza transza składania nowego PC, druga może być nawet za 5 miesięcy a wtedy stworzę oddzielny temat.

Tja, niedługo nowe Intele Rocket Lake, obecnie 10700KF jest za 1400zł...za 1700zł to idzie 10850K upolować 10/20 z iGPU.

Oj coś te nowe procki mogą zamieszać na rynku.

 

W dniu 4.02.2021 o 14:16, Sin Zu007 napisał:

Wiesz może, która wersję sprzedaje x-kom? W innym razie pozostaje szukać wersji 2018 albo Czego szukać co oferuje podobny/lepszy poziom w tej cenie?

Patrz po kodzie producenta, zresztą masz w sygnaturze polecane PSU.

 

Jak już tak chcesz MLC to bierz 970 Pro ~100zł drożej jak 860 Pro na SATA.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, 3ndurek napisał:

Dyski na MLC tez padają, przykład z brzegu 960 Pro 1TB padł po 2 latach...

NVMe to lekko 3 krotnie wyższe transfery i krótszy czas dostępu, MLC obecnie nawet mało kto do obróbki wideo wybiera a gdzie jako taki dysk na os.

 

Jak już tak chcesz MLC to bierz 970 Pro ~100zł drożej jak 860 Pro na SATA.

Okey w takim razie wezmę 980 Pro 1TB, choć do czasu złożenia całego nowego pc byłbym w stanie jakoś wykorzystać ten dysk, np przy pomocy jakiejś przejściówki są jakieś w sensownej cenie?

 

 

6 godzin temu, 3ndurek napisał:

Patrz po kodzie producenta, zresztą masz w sygnaturze polecane PSU.

CP-9020179-EU = 2017 mam rozumieć?

Sprawdzałem, choć większość wypada już drożej, albo ma mniejszą gwarancję. 
Fractal Design Ion 760W 80 Plus Platinum - FD-PSU-IONP-760P-BK-EU 
Seasonic Focus GX 750W 80 Plus Gold - FOCUS-GX-750
Seasonic Focus PX 750W 80 Plus Platinum - FOCUS PX-750 (o ile taki będzie dostępny i w tej cenie - 700zł)
Corsair RM750i 750W 80 Plus Gold - CP-9020082-EU
Super Flower Leadex III 750W 80 Plus Gold - SF-750F14HG
be quiet! Straight Power 11 750W 80 Plus Platinum - BN307
ewentualnie rzucić się na Corsair HX750 750W 80 Plus Platinum - CP-9020137-EU... 

A co do obudowy miałeś jakąś inną propozycję sugerując się Twoją pierwszą wypowiedzią?

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.02.2021 o 11:01, kajtek. napisał:

Na bogato https://proline.pl/koszyk/fe3fa4c2 ale jakby dostać prime seasonica w goldsie to można dać. 980 pro oczywiście przesada. Spokojnie możesz tlc tym bardziej jak to z czasem ma pójść na systemowy.

W takim razie jaki byś polecił w miarę sensowny SSD 1TB z dobrą żywotnością/niezawodnością i w miarę szybkim?
PSU pewnie takie wybiorę choć zadziwia mnie tylko 5 lat gwarancji.
Obudowa bardzo solidna i pewnie też zostanie  o ile nie znajdę czegoś ciut tańszego z podobnymi walorami (hybryda przewiewności i ciszy)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...