Skocz do zawartości

Pasta termo do karty graficznej


Recommended Posts

Sam jestem ciekaw co znawcy napiszą. Warto wiedzieć na przyszłość. Internety zazwyczaj wskazują na Thermal Grizzly Kryonaut, także ze względu na długą trwałość (czyli rzadszą potrzebę zmieniania). Jest to także najdroższa pasta, więc chętnie poczytam o ew. alternatywach dobrych, jeśli takie są.

Edytowane przez outdatedtv
Link to post
Share on other sites

Grizzy Kryonaut jest droższa od tej karty, więc raczej odpada.

W sumie to nie ma większego znaczenia, co tam nałożysz, bo ta karta produkuje mało ciepła.


Arctic MX-2, Arctic MX-4, czy nawet SPC Pactum P1 się nada. Po prostu weź co tańsze w lokalnym sklepie.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, GucioStaryWyga napisał:

Ja zmieniłem pastę z rdzenia GPU rx570 z sylikonowej na grizzly i temperatura jest niższa tylko o 2 stopnie :) w porównaniu do sylikonowej najtańszej jak dla mnie to utopione kilka złotych.

 

Zapodaj nazwę tego "sylikona" i programy w których testowałeś bo aż jestem ciekaw tak nikłej różnicy :>.

 

 

7 godzin temu, bartek99 napisał:

1152692212_kartagraficzna.png.3138698da78d25ced2d0fd41f89d97f1.png

Witam, potrzebuję zmienić pastę w swojej karcie graficznej. Moglibyście doradzić mi która jest najlepsza? Jestem zielony w tym, dziękuje wam bardzo koledzy i koleżanki!

 

https://www.guru3d.com/articles-pages/guru3d-thermal-paste-roundup-2019,9.html

 

Może to coś pomoże. Osobiście od paru lat używam Grizzly Kryonaut/Conductonaut, GC Extreme oraz MX4 (dla mniej wydajnych sprzętów/kalkulatorów) i jak do tej pory nie miałem powodu do zmiany.

Edytowane przez RalfNwn
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Ta karta w dzisiejszych czasach schodzi po 200 zł na portalach aukcyjnych :menda:

Co? xD

Jak? xD

Dlaczego? xD 

Przecież to jest z 50-60 zł warte. Radka 7850 2GB za 130-150 zł można mieć przecież

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, RalfNwn napisał:

 

Zapodaj nazwę tego "sylikona" i programy w których testowałeś bo aż jestem ciekaw tak nikłej różnicy :>.

 

PastaH termal grease termopasty  a testowałem grając i porównując wcześniej zapisane wyniki z gpu-z z obecnymi nie wiem czemu miałbym używać programów do testowania kiedy testuje w programach których używam?

 

 

Link to post
Share on other sites

Polecam Thermal Grizzly Kryonaut, właśnie zmieniłem pastę na gtx 980, wcześniej temperatura dochodziła do 80-ciu stopni i niestety występował throttling. Po wymianie pasty temperatura maksymalna wynosi 58 stopni, także różnica jest ogromna. Wentylatory pracują dużo ciszej przez pracę na mniejszych obrotach :)

Link to post
Share on other sites

BeQuiet DC-1 3g zupełnie wystarczy ta karta to nie jest grzałka i nie potrzebuje czegoś pokroju Kryonaut. Po 2 lata na tej paście jadę i nie ma dużej straty.

 

W dniu 3.02.2021 o 12:51, bartek99 napisał:

popopp.png.a64c32a09ca90992c229e2b48a63da8b.png

 

A czy pasta może mieć jakieś znaczenie do temperatury procesora? Mam kilka przeglądarek odpalonych + spotify i taka temp... Jakieś rady?

Wymień za jednym zamachem też na CPU i będziesz widział, ale jak nie robiłeś tego dawno lub wcale to na pewno trzeba.

Link to post
Share on other sites

A jaką pastę na cpu polecacie?

1 godzinę temu, CrisPell napisał:

BeQuiet DC-1 3g zupełnie wystarczy ta karta to nie jest grzałka i nie potrzebuje czegoś pokroju Kryonaut. Po 2 lata na tej paście jadę i nie ma dużej straty.

 

Wymień za jednym zamachem też na CPU i będziesz widział, ale jak nie robiłeś tego dawno lub wcale to na pewno trzeba.

jaką polecasz paste na cpu

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, bartek99 napisał:

A jaką pastę na cpu polecacie?

jaką polecasz paste na cpu

 

Nie ma czegoś takiego, że tu jedna tam druga. Do wszystkich stosuje się jednakowy rodzaj pasty.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

Dlaczego?

GPU nie odprowadza tak dobrze ciepła, nie ma IHS jakie mają procki + pastę pod więc nie trzeba wiele. Do tego radiator jest dużo większy na karcie, więc trzeba tego więcej by miało większą styczność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ano wyciska na boki i to dobrze, bo boki też mają styczność z gpu i radiatorem przecież.

Ja nie namawiam. Sam usłyszałem coś takiego na którymś z kanałów bardziej profesjonalnych o sprzęcie. Najlepiej samemu potestować. Dać mało pasty i przeprowadzić test, potem dać więcej i czy coś się zmienia. Przy słabej jakości chłodzeń, które nie mają wielu rurek cieplnych itd, to najczęściej nie daje za wiele.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, korzychxp napisał:

Sam usłyszałem coś takiego na którymś z kanałów bardziej profesjonalnych o sprzęcie.

Dokładniej to u VBT. Sam się zastosowałem do tej porady podczas zmieniania pasty na Vedze i nic złego się nie wydarzyło. 

Link to post
Share on other sites

Powiem więcej @zbiku90- na dobrą sprawę jeżeli kryonauta położy się cienką warstwą ALE RÓWNO i dobrze dokręci się cooler (na granicy "przegięcia") to potrafi dać to lepszy efekt niż nawalenie pasty i ciut słabszy docisk (zrobiłem ten błąd przy Cpu). 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...