Skocz do zawartości

16GB ram do R5 4600H i 1660ti


Recommended Posts

Cześć,

Kupiłem laptopa HP omen w konfiguracji z Ryzenem 5 4600H oraz GeForce GTX 1660ti i 8GB pamięci ram (niestety są to 2 moduły po 4GB, 3200MHz, CL22 - niestety ponieważ podwyższa koszt przesiadki do 16GB, stety jeśli komuś tyle wystarcza :) ).

I tu moje pytanie - Jest duża różnica pomiędzy poszczególnymi cl? W x-kom widzę kości lexara o tych samych parametrach (3200MHz, cl 22) w cenie 139zł za moduł 8Gb, każde inne są znacznie droższe, a planowałem wydać na ram do 300-360zł, tylko pytanie jak duża jest różnica na korzyść pamięci o lepszym taktowaniu (w sumie chyba niższym cl, bo wyższe taktowanie ma w ogóle sens w laptopie?

Oraz jakie kości polecacie? Jaki sklep? :)

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim większość laptopów nie obsługuje XMP, więc musisz szukać pamięci która ma np. te 3200mhz przy napięciu 1,2V (standard JEDEC).

 

2 godziny temu, seba842005 napisał:

Ilość zrobi dużą robotę. Taktowanie, czy cl niewiele zrobi różnicy.

To niech wsadzi 2133mhz, pewnie też różnicy nie zauważy :rotfl:

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, zbiku90 napisał:

Przede wszystkim większość laptopów nie obsługuje XMP, więc musisz szukać pamięci która ma np. te 3200mhz przy napięciu 1,2V (standard JEDEC).

 

To niech wsadzi 2133mhz, pewnie też różnicy nie zauważy :rotfl:

Tu nie chodzi o pakowanie 2133mhz. Między 2666 cl18 vs 3200 cl22 w laptopie różnica jest marginalna. Większość laptopów ma kości 2666Mhz. 

Edytowane przez seba842005
Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, seba842005 napisał:

Większość laptopów ma kości 2666Mhz

Bo większość laptopów jest wciąż na intelach które nie ogarniają więcej. Nowe ryzeny są na 3200mhz, na przykład w grach to już może robić jakąś różnicę więc nie siej dezinformacji.

E: 10 gen intela ma wsparcie dla 2933, nie miałem jeszcze w rękach żadnego więc mi umknęło.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

@up nie robi żadnej... sam testowałem w swoich laptopach gdzie fabrycznie w jednym było 16Gb 2666Mhz cl18... gdybym nie miał w drugim laptopie kości 3200Mhz cl22 to może bym nie sprawdził i o tym nie pisał. Różnica żadna, a w grach to już w ogóle.  Na kościach 3200Mhz z cl22 nawet były gorsze czasy dostępu o kilka dziesiątek. 

Edytowane przez seba842005
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...