Skocz do zawartości

laptop z RTX 3070 i Ryzen7 5800 (ASUS Tuf Gaming A17) warto?


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-tuf-a17-fa706qr-hx004-r7-5800h-16gb-512ssd-rtx3070-8-17-3-144-dos?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=381945&utm_campaign=2021-01&ceneo_spo=false

Co sądzicie o tym laptopie? Przejrzałem chyba wszystkie możliwe lapki z 3070 i  ten wydaje mi się najsensowniejszy, ze względu na swoją cenę. Martwi mnie jednak brak informacji o tgp karty graficznej. Można w jakiś sposób uzyskać tę informację przed zakupem? Co w ogóle sądzicie o tym zakupie? 

Link to post
Share on other sites

Jeśli producent nie podaje takich informacji, to przed premierą niczego się nie dowiemy. Ja po tego Asusa nie sięgnąłbym w dniu premiery. Poprzednie serie miały poważne problemy z chłodzeniem. Jeśli problem nie rozwiązał się wraz z premierą RTX30xx Asus dużo traci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ne dość, że ma śmieciową matrycę tak jak piszesz, to jeszcze marnego rtx 3070 z śmiesznym 90W (no dobra z boostem 115W, ale i tak mało). Teraz celują w xmg neo 17 z rtx3070W 140W z boostem i R7 5000, szkoda, że premiera dopiero w końcówce marca, no ale cóż lepiej poczekać trochę niż kupić jakiegoś bubla. 

Link to post
Share on other sites

Ja czekam jeszcze na xmg neo 17, który ma być jednym z najwydajniejszych lapków z rtx 3070 (140w), myślę ze bez problemu pobije aorusa. Ciekawi mnie jeszcze co pokaże Lenovo Legion 17. Szkoda tylko, że trzeba jeszcze dość trochę na nie poczekać, mam tylko nadzieje, że warto. 

 

Ostatnio też zainteresował mnie ASUS RoG Zephyrus DUO ten z dwoma ekranami, ale to już zupełnie inna bajka budżetowa, do tego bardzo ubolewam, że nie ma 17 cali. Poczekam aż się trochę rozkręci, zagoszczą na dobre te laptopy i wtedy pooglądam sobie recenzje/testy i wybiorę. 

Link to post
Share on other sites

XMG Neo 15 i 17 dostępność na stronie od marca, a na discordzie chłopaki z XMG piszą, że może być nawet od sierpnia... pierwsza dostawa już zaklepana i brakuje jeszcze aby zapewnić wszystkim dostępności z pierwszego rzutu. 

Edytowane przez seba842005
Link to post
Share on other sites

@up nie było oficjalnie. Nie wiesz jakie są prawa na rynku obecnie? Wszystko sprzedaje się pod stołem. Wystarczy na discordzie popytać i się wszystkiego dowiesz.  Od zawsze istnieje opcja "po znajomości" i w pierwszej kolejności właśnie takie osoby zdobędą sprzęt. W marcu pojawi się opcja możliwości zmówienia, ale kiedy laptopa dostaniesz tego się nie dowiesz... chyba, że xmg się ogarnie i zamówi więcej dostaw. 

Edytowane przez seba842005
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...