Skocz do zawartości

Karta Graficzna


Recommended Posts

Witam

Posiadam komputer a mianowicie,

 

Procesor Celeron E1200 @1.60 GHz

Płyta główna Gigabyte Ga-G31M-S2L

Pamieć Ram 2 Gb

Zasilacz Tracer 520 Watt

Dysk 500Gb Sata

 

obecnie komputer działa na zintegrowanej Karcie Graficznej, moje pytanie jest takie, jaką kartę do tego zestawu mogę zakupić żeby w miarę kompatybilnie działała ? mowa o używanej wiekowo odpowiadająca temu zestawowi.

Link to post
Share on other sites

Do czego Ci karta graficzna w pc z 2gb ramu i celeronem e1200?

Ta na płycie padła czy inny powód?

Do czego to ma być żebyś kasy nie wtopił bo efekt może być żaden?

Na tej płycie ram rozszerzysz max do 4gb.

Cpu to nie wiem czy YT pociągnie?

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, olo163 napisał:

Cpu to nie wiem czy YT pociągnie?

No właśnie z grafiką może się nada do yt 720p/1080p tylko nie wiem co za karta musi być do obecnych kodeków żeby ogarnęła youtube. No a co do gier to heeroes3, diablo 2 i temu podobne klasyki odpali praktycznie każda na PCIe.

Link to post
Share on other sites

No niby tak , ale grafika z 2gen , np hd2000 z i3 2100 jest ze 4x szybsza od tej z kompa autora . Kwestia budżetu i zapotrzebowania na moc obliczeniową . Bo można i jakieś gt220 zapakować za 20 zł . jak procesor wystarcza .Ona znów jest ze 2x szybsza od hd2000 .

 

https://allegro.pl/oferta/hp-pro-6300-core-i3-3220-9984112976 są i 3 geny , jeszcze tylko jakiś ram za 50 zł 

 

https://allegro.pl/oferta/fujitsu-esprimo-p910-core-i3-3220-10135535299

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

No to obawiam się , że sama karta graficzna Ci nie wystarczy jeśli chcesz oglądać/słuchać yt , chyba  że wspomniany gt 1030 .  Jak chcesz to załatwić jak najtaniej , to kup jakąś  kartę za 20 zł . Może być ten gt220 , jeśli to Ci nie pomoże to kolejne kilka zł wydaj na procesor .  

Po taniości https://allegro.pl/oferta/intel-core2duo-e8400-3-00ghz-6m-1333-7285246492 .

Taki zestaw za 30-50zł pozwoli Ci płynnie odtwarzać yt w fhd zapewne .

 

Tu masz z darmową wysyłką jeśli masz smarta https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-amd-ati-radeon-hd6450-1gb-ddr3-np-7673410012

 

 

Jeszcze możesz podkręcić swój procesor .

 

 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Ja bym chyba poszedł w i3 z 4gb ramu. Można tam postawić win10, i samo korzystanie z Internetu i yt nabierze sensu, ta grafika może być głośna z tym wentylkiem co pracował 10 lat. Poza tym cpu 2/4 do netu to przepaść, tamten zabytek sprzedać. 

Ciekawe jak taki e8400 z 2gb ramu radzi sobie w 2021? 

Ram w ilu kościach, pewnie 2x1gb bo to i tak wetdy było sporo.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, olo163 napisał:

Ciekawe jak taki e8400 z 2gb ramu radzi sobie w 2021? 

Mam laptopa zapasowego z P8600 ,2x1GB DDR2, zintegrowaną grafiką z epoki i Windows 10. Napisz co mam przetestować i ewentualnie porównamy z czymś nowocześniejszym jak to wypada w porównaniu z np. i3 2gen 8GB DDR3 bo to mam w głównym. Z tego co pamiętam to yt w 720p30fps idzie płynnie, strony też się ładują dość szybko (ssd @ SATA2)

Link to post
Share on other sites

Córka ma pentiuma g20xx , wydajniejszy jest około 20% od niepodkręconego e8400 i win 10 chodzi bez problemu . Chyba nawet YT 4k się uruchamiało z quadro 600 . Fhd płynne w 100% . 

W pracy używam lapka z t7100 1.8ghz i już tak fajnie nie działa . GPU gt8600 . No ale on jest tylko do exela .

 

Taki Pentium łyka bez problemu sporo gierek . Np Simsy 4 , Minecraft . Star stable , roblox .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Mam laptopa zapasowego z P8600

Ciekawi mnie typowo domowe użytkowanie, przeglądanie www, yt, film fhd, 

Mam gdzieś lapka dell z su4100, 3gb ram, win7 około 3 lata temu przesiadłem się na lenowo z i3 7100u i hd620 bo na tamtym yt mulił, www też tak sobie i ssd niewiele dał, tam cpu mocno zamulał a grafika to nawet nie wiem jaka tam była.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, olo163 napisał:

su4100

2 x 1,3ghz to co się dziwić. Budżetowe smartfony sprzed kilku lat zjadają go bez problemu.

Z topowymi core2duo tragedii nie ma, z 4gb ramu i ssd do przeglądania neta jeszcze jest jako tako choć ograniczają je tylko 2 wątki i sata 2. W zamian są w śmiesznych pieniądzach zarówno stacjonarne jak i laptopy ale to loteria bo płyty już pewnie długo nie pociągną przy codziennym użytkowaniu. No i jak @Pawel7 napisał jakieś lekkie linuxy dają im drugie życie.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...