Skocz do zawartości

Laptop do 3500zł do pracy biurowej i gier - Lenovo Legion??


Recommended Posts

Cześć,

 

Poszukuję laptopa do 3500zł. Jego głównym zastosowaniem będzie praca biurowa - obrabianie wyników pomiarowych w excelu czy przygotowywanie prezentacji + jakieś programy do wizualizowania cząsteczek. Dodatkowo czasem chciałbym móc na nim w coś zagrać - coś starszego (GTA V, Wiedźmin 3) jak i coś nowszego np RDR2.

 

Na tę chwilę w promocji w x-kom jest laptop Lenovo Legion za 3450zł:

https://www.x-kom.pl/p/607955-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-5-15-ryzen-5-16gb-512-gtx1650ti-120hz.html

 

I moje pytanie jest następujące. Czy do wymienionych przeze mnie zastosowań znajdę w tej cenie coś lepszego? Czy mogę brać spokojnie tego Legiona?

 

Generalnie laptop nie musi mieć systemu, natomiast chciałbym żeby miał te 16GB ramu, i zależy mi na przynajmniej 3 portach USB 3.

 

Będę wdzięczny za komentarz, rady i opinie :)

Edytowane przez FilipKarol
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Właśnie nie za bardzo chciałbym przekraczać budżet. W sumie gdyby coś porównywalnego jak ten legion dałoby się zdobyć w niższej cenie byłoby super.

 

Ten ryzen 7 nie jest za mocny do GTX1650Ti? Z tego co czytałem to już ryzen5 4600H nie może przy tej karcie wykorzystać swojego potencjału. A do pracy biurowej chyba oba są aż nadto wystarczające. 

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, FilipKarol napisał:

natomiast chciałbym żeby miał te 16GB ramu

:>

 

3 godziny temu, GJ1990 napisał:

Powinien się sprawdzić, ale jak możesz trochę przekroczyć budżet to możesz mieć wersję z Ryzenem 7 i odświeżaniem 144 Hz :) 

 

https://www.x-kom.pl/p/612575-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-512-gtx1650ti-144hz.html

Grzałka z 4800H do zastosowań biurowych?

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że ten procesor bardzo mocno się grzeje, jego temperatury w czasie normalnej pracy mogą dochodzić do 80-90 stopni. Literka H oznacza bardzo wydajne procesory (w teorii bo w praktyce gubią zegary z powodu temperatur). 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...