Skocz do zawartości

Zestaw do grafiki 2D/3D + do gier


Recommended Posts

Cześć,

 

Potrzebuje pomocy ze złożeniem komputera do grafiki oraz gier. Mniej więcej wiem jaki chce procesor oraz jaką kartę graficzną będę próbować dostać lecz nie mam dobrej wiedzy odnośnie innych komponentów.

 

Komputera głównie używam do pracy na pakiecie Adobe oraz hobbystycznie do modelowania 3D. Po pracy do gier.

Monitor posiadam aktualnie FullHD ale będzie zmieniany w tym roku na prawdopodobnie 4K.

 

Czytałem sporo recenzji na temat procesora AMD Ryzen 9 5900X i takowy chciałbym zamówić. Karta graficzna interesuje mnie RTX 3080 lub RTX 3080TI o ile takowy wyjdzie (kartę zostawiam na sam koniec).

 

Potrzebuje pomocy z doborem:

- płyta główna

- zasilacz (wyczytałem, że 750W powinien starczyć)

- RAMy (aktualnie posiadam 32GB przy starym komputerze ale nie zauważyłem zbytnio różnicy podczas pracy

- obudowa

- chłodzenie (aktualnie posiadam Fortis 3 na starym procesorze)

 

Jeśli chodzi o oświetlenie rgb płyty głównej czy też obudowy, RAMów to lubię dość minimalistyczne rozwiązania.

 

Budżet: Chciałbym się zamknąć tak do 12 000zł.

 

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie!

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, v3pson napisał:

Komputera głównie używam do pracy na pakiecie Adobe oraz hobbystycznie do modelowania 3D.

 

23 godziny temu, v3pson napisał:

Czytałem sporo recenzji na temat procesora AMD Ryzen 9 5900X i takowy chciałbym zamówić.

3500zł obecnie za ten procesor to absurd ma tle dużo tańszego Intela 10850K gdzie dodatkowo masz iGPU do akceleracji sprzętowej QSV.

 

https://proline.pl/koszyk/63cee21e zostaje 4600 na GPU i tu nie wiem czy nie braknie na RTX 3080 bo obecnie RTX 3070 to chore 4000zł.

 

masz iGPU w raz ie w, masz komplet dysków pod obróbkę, przewiewną bude, porządny cooler na CPU, zasilacz z dużym zapasem mocy i 10 letnią gwarancją.

 

Z MOBO taniej pod stock CPU można brać i https://proline.pl/asrock-z490-extreme4-ddr4-s-1200-p6716052

 

Link to post
Share on other sites

3ndurek super dzięki za poświęcony czas!
Na spokojnie przejrzę ten zestaw który podesłałeś. Zakup komputera będzie gdzieś na przełomie luty/marzec, także jeszcze mam sporo czasu nad wyborem odpowiednich komponentów.

 

Jeśli ktoś by coś zmienił to z chęcią zobaczę inne propozycję.

 

Jeśli chodzi o sprawę procesora to jeszcze wczoraj lub przedwczoraj był za 3200zł i aktualnie 3500zł za ten procesor wydaję się za dużo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...