Skocz do zawartości

i9-10850k temperatury + pytanie o OC DDR4 Ripjaws V


Recommended Posts

Dzień dobry.

Zacząłem się wczoraj bawić w podkręcanie procka i9-10850K
Udało mi się uzyskać stabilnie 4,8 GHz 1.220 (chyba - piszę z pamięci)
W LINPACK Intela miał skoki do ok 97-99*C, ale w OCCT wykręca pewnie poniżej 80*C (muszę zrobić testy jeszcze ale przy 4,9 GHz w teście OCCT, na auto V, miałem 78*C max)

Czy można uznać, że takie ustawienia są ok względem temp? Czy usilnie zbijać do ok 85*C w Linpacku?
Dzisiaj trochę poczytałem i naszło mnie jeszcze, żeby po powrocie z pracy spróbować avx offset -2

I kolejne pytanie o kości ddr4. Mam Ripjaws V 2x16GB 3600 MHz CL16.
Czytając zagraniczne fora trafiłem na info, że można z nich wyciągnąć do 3800 MHz na CL16 albo spróbować zejść z CL przy 3600. Wczoraj się trochę bawiłem z Memory Try! od MSI ale zarówno na 4000MHz jak i 3800 MHz łapało zwiechy. Na 3777 udało jakoś tam działało ale nie zdążyłem dłużej przetestować.
Czytałem wyniki testu gdzie wychodzi, ze różnica w pamięciach powyżej 3600 MHz jest znikoma, więc stąd pytanie czy lepiej próbować wbić 3800 MHz na cl16 czy próbować zyskać CL14-15 na 3600 MHz.

Jestem świeżakiem w temacie OC więc wybaczcie jak coś pokręciłem.

Mój aktualny PC:

i9-10850K
MSI z490 Tomahawk

Ripjaws V 32GB 3600 MHz cl16

ASUS GTX780 DirectCu II (czekam aż pojawią się karty z serii rtx3000 i unormują ceny)

SeaSonic SSR-650RM 650W 80 Plus Gold (niedługo wymieniam na 850W)

Thermalright HR-02 - Macho - Black White (w przyszłości do wymiany na aio, jak pojawi się nowa obudowa)

Fractal Design Define R4 (do wymiany)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...