Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Prosił bym o sugestie dotyczące wyboru nowej myszki. Stara się zepsuła i odzyskałem kasę za nią - 220zł więc nową planuje mniej więcej w tej cenie kupić może być nieco więcej, ale bez zbędnej przesady.

 

Szczur oczywiście przewodowy, makra wskazane (najlepiej na większości przycisków) i w zasadzie tyle co mi do głowy przychodzi. Gram we wszystko co tylko uważam, ze jest warte mojego czasu :)

Link to post
Share on other sites

jaka była stara i jak ci się na niej grało?

 

Stara to Roccat Kone bez plusa miałem ją blisko dwa lata. Grało mi się bardzo fajnie, az do czasu gdy dostałem BSoD'a i padł laser. Nowa jest lekko za droga i dlatego odpada.

 

przeznaczenie ogólne czy MMO?

 

Czekam na jedno MMO, ale myszki specjalnie pod nią kupować nie planuję (jeżeli myślisz o Nadze) zwłaszcza, ze gram w dużo innych gatunków gier. Kone grałem w grę uważaną za MMO i spisywała się b. dobrze.

 

Gigabyte x8000Extreme

 

Sprawdzę ją rano, ale design na moje to ma paskudny. Nie, że to bardzo istotne, ale wolał bym coś ładniutkiego - zwłaszcza za taką kase :P

Link to post
Share on other sites

ja używam M8000X i sobie chwalę, niemniej sercem myszy sensor, oryginalna Kone była zrobiona na ADNS-6090, jeżeli przypadł ci do gustu to ADNS-9500 z gigusia może być zbyt czuły, tzn nie musi być, bo można to regulować, tylko po co ci sensor o wysokim DPI skoro nie będziesz używał wysokiego DPI, stąd moje wcześniejsze pytanie o preferowaną czułość

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tylko po co ci sensor o wysokim DPI skoro nie będziesz używał wysokiego DPI

 

Owszem Kone miała niższe DPI i jeżeli w nowej wyższe było by nie dla mnie to nie uważam tego za powód do nie kupowania konkretnej myszki bo i musiał bym się ograniczać w kolejnym aspekcie.

 

Troszkę poczytałem i miałbym kilka pytań:

- jak działają sterowniki ? nie ma problemów z nimi? Chodzi mi szczególnie pod 7 64-bitową

- jak jest z jej czyszczeniem ? Pisali, że są spore szpary w łączeniach elementów

- było też coś o ślizgaczach, ze strasznie małe. Nie rysuje sie nic z tego powodu ?

 

Qpad 5k

 

Design to ma ładny :) Trochę mało klawiszy Kone mnie trochę rozpieścił w tej kwestii. o ilości i długości makr nic nie mogę jeszcze póki co znaleźć :(

Link to post
Share on other sites

- jak działają sterowniki ? nie ma problemów z nimi? Chodzi mi szczególnie pod 7 64-bitową

 

używam jej na tym OS, w prawdzie nie używam makr ale żadnych problemów z softem nie miałem

 

- jak jest z jej czyszczeniem ? Pisali, że są spore szpary w łączeniach elementów

 

brud łatwo włazi, ale równie łatwo wyłazi

 

- było też coś o ślizgaczach, ze strasznie małe. Nie rysuje sie nic z tego powodu ?

 

u mnie jeździ po razer sphex i wszystko chodzi jak ta lala

 

Owszem Kone miała niższe DPI i jeżeli w nowej wyższe było by nie dla mnie to nie uważam tego za powód do nie kupowania konkretnej myszki bo i musiał bym się ograniczać w kolejnym aspekcie.

 

na niższym DPI ma się większą precyzję więc nie jest do końca tak, że coś tracisz, po prostu są inne sensory stworzone pod niższe DPI

M8000X jest dość duża, wagę można regulować no i wymaga uchwytu typu palm grip, czyli całą dłonią gdyż jest niewygodna przy innych sposobach trzymania/prowadzenia, z tego co widzę kone też taka była więc tu mamy zgodność, a jak nie ta to inna jest tego trochę na rynku

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze. Przede wszystkim dziękuję bardzo za wszystkie posty :) Póki co temat idzie w stan wstrzymania. Okazało się, że jest szansa wymienić korektę z pieniędzmi na nową myszke Kone [+] Produkt już przeze mnie sprawdzony wiem czego oczekiwać, a i fakt, że mogę dostać produkt warty ponad 300zl zamiast pieniędzy w wysokości 200zł nie jest bez znaczenia :D

 

Jakby coś się zmieniło w kwestii wymiany to będe myślał nad inna myszką .

 

Rozdałem plusy - jak pamiętam coś kiedyś z nich wynikało :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...