Skocz do zawartości

Podkręcanie i7 860 - upgreade pamięci


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Proszę o pomoc w doborze pamięci. Mam procesor i7 860 podkręcony 182x21 3821,7 Ghz,  vcore1,31875V stabilnie na płycie ASRock H55DE3. Do tej pory miałem 2x4GB ddr3 1333Mhz GoodRam . Wyczytałem , ze moja płyta obsługuje pamięci :" Supports DDR3 2600+(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066 non ECC" - nie bardzo wiem jak to rozumieć. chciałbym dokupić jeszcze 2x4gb lub zmienić na 2x8 GB tylko nie wiem jakie częstotliwości będą najlepsze do już podkręconego procesora, ponieważ wyczytałem , i7 860 może pracować tylko z 1333Mhz. Czy mogę zastosować wyższe taktowanie pamięci? Jeżeli tak , to jakie. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Ja u siebie mam 2x2gb plus 2x4 1600mhz  . Delikatnie podkręcone wraz z procem na 1650 . Wcześniej miałem 1333 zrobione na 1640 . Nawet jak nie ma xmp to na tych płytach się prosto podkręca , bo pamięć jak sam wiesz podkręca się wraz z procesorem .

Zastanów się nad zasilaczem , a pamięci w następnej kolejności .

Link to post
Share on other sites

Ja w sumie nigdy maksa z pamięci nie wyciskałem . Nie wiem na ile obecne 1600 by poszły . Te 1333 na 1640 to też prawdopodobnie nie był maks . Tylko proca miałem mocno podkręconego na 4.1/4.2 i nie było pełnej stabilności . A płyta wtedy była podstawowa h55 . Siedzę dalej na na ty "zabytku" bo się popsuć nie chce ,a i wszystko mi działa jak na nowym sprzęcie . Oczywiście w cyberpunka nie gram :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 10.01.2021 o 15:06, AudiAWX napisał:

Każde z podanych. Włączasz profil XMP i działa. Ja miałem 1600 na i7 860.

Np:

https://allegro.pl/oferta/hyperx-savage-red-4x4gb-ddr3-1600-cl9-gw12m-10080307463?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Dzięki wielkie. Pamięci ,które zasugerowałeś są już u mnie. Czy jak włączę XMP to napięcia ustawią się automatycznie? Jak to jest przy podkręcaniu? Bo do tej pory podczas podkręcania procka bios sugerował mi 3 ustawienia pamięci. Ja wbybierałem tą najbardziej zbliżoną do 1333 ale raczej niższą niż wyższą.  Czy można wybrać te większe taktowania?

Link to post
Share on other sites

Jeśli odpalisz xmp to ustawi się wszystko automatycznie . Potem przy podkręcaniu po prostu ustawiasz wartość jak najbardziej zbliżoną do 1600 jeśli nie chcesz podkręcać pamięci . Ale lepiej ustawić powyżej niż poniżej . Jak już wspomniałem u mnie jest xmp1600  plus 50mhz z podkręcenia procesora i sobie działa .

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie. Założyłem 4 x4 GB pamięci. Bios pokazuje total memery 16GB dual channel memory mode.  W cpu-z ,w zakładce memory CHANNEL jest dual, natomiast w zakładce SPD w poszczególnych slotach wszystkie pamięci w polu RANKS mają single. Czy pamięci pracują w dualu czy single? Dzięki za pomoc

Chcę ustawić procek 182x21 =3821

Którą wartość podpowiadane przez bios wybrać? Wrzucam screen.

20210113_180720.jpg

Link to post
Share on other sites

No masz mały problem , bo nic blisko 1600 nie ma .  Możesz spróbować 1820 ale pewnie się powiesi . Można by to próbować ustabilizować ale ja Ci w tym nie pomogę bo kiepsko się znam na OC ramu . Ewentualnie daj mnożnik na 20 i szynę pci ustaw na 190 , efekt będzie ten sam w mhz , a może ram będzie miał lepsze ustawienie .

 

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, jakub1t napisał:

No masz mały problem , bo nic blisko 1600 nie ma .  Możesz spróbować 1820 ale pewnie się powiesi . Można by to próbować ustabilizować ale ja Ci w tym nie pomogę bo kiepsko się znam na OC ramu . Ewentualnie daj mnożnik na 20 i szynę pci ustaw na 190 , efekt będzie ten sam w mhz , a może ram będzie miał lepsze ustawienie .

 

A czy jest sens ustawiać na 1456? Ten procesor chyba ma mnożnik zablokowany.

Link to post
Share on other sites

Płyty mają też ograniczenia szyny , dlatego nie można w nieskończoność tego podbijać . Ale limity w większości się zaczynają od 210-220mhz .  Te moje dane to tak z omylnej pamięci napisałem . Ja u siebie na h55 chyba właśnie najwięcej miałem 200mhz na szynie , więcej nie testowałem .

 

Mnożnik to tylko to co nazwa wskazuje , nie wpływa na wydajność . W jakim stopniu za to szyna to robi to już nie wiem .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...