Skocz do zawartości

Reset CMOS - ubutek RAMu


Recommended Posts

Witam,
 
Dziś nie mogłem odpalić laptopa - przy ładowaniu Windows freez i koniec. 
Zamieniłem miejscami pamięć RAM - nie pomogło.
Pomógł reset CMOS.
Od tej pory działa ale Windows zarezerwował sobie 8,6 GB pamięci i kompletnie nie wiem co z tym zrobić.
Pierwszy raz zdarza mi się taka dziwna sytuacja. 
Jakieś pomysły ?

Wcześniej rezerwowało 2 GB.
 
rfrfrf.thumb.PNG.fd837df7a0c2c5100a68fae3a703bef2.PNG
Wyjąłem i włozyłem RAM, potem Reset CMOS.
Teraz zostało 6GB.
Pozostałe 6GB przypisało dla karty która posiada własną pamięć. 
eee.thumb.PNG.3a78735a56f7cda60f0e6890b1d5a9a7.PNG

Zostawiając kość 8GB jest ok, rezerwuje 2GB.
Dokładam 4 i rezerwuje 6GB, inna kość 4GB to samo.

Obstawiam uszkodzony slot.

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Robiłem i finalnie jeśli włożę jedną którąkolwiek kość w drugi slot komputer nie startuje, miga caps lock w kombinacji 5-3.

W 1 slocie działa każda, jeśli są w dwóch slotach ta z drugiego jest widziana przez Bios i system ale Windows robi z niej pamięć zarezerwowana a próba odpalenia gry wyrzuca komunikat "bad allocated".

Pierwszy objaw był dziś podczas gry, nagłe zniekształcenie obrazu , freez i od tej pory drugi slot nie działa.

Zostałem w jedną kością 8GB i jest ok.
Na szybko kupię chyba jedna kość 16GB. Niema czasu na serwis o ile to można naprawić.



Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie może to być wina gniazda RAM, może być też, że od grzania się lapka coś nie wytrzymało. Masz go jeszcze na gwarancji?

Teraz przyjrzałam się sygnaturze, takiego samego lapka miał mój kumpel i jemu po pewnym czasie zaczęła szwankować płyta główna.

Link to post
Share on other sites

W warunkach gwarancji masz napisane co możesz zrobić a co nie by jej nie stracić. Pamiętam, że jak wysłał im lapka na serwis to oni zainstalowali ponownie Windowsa i stwierdzili, że lapek naprawiony :P Szkoda, że lapek o tym nie wiedział i nadal integra mieszała się w działanie karty dedykowanej, procek sobie nagle przyspieszał przy przeglądaniu neta, ekran mu nadal migał, ale mniej i jeszcze coś szwankowało.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...