Skocz do zawartości

RTX 3070 - blackscreen, brak sygnału


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez O2lsie,

Recommended Posts

Cześć,

mam problem z moim RTXem 3070. Problem polega na tym, że sporadycznie (ale jednak), karta odcina sygnał do TV przy przeglądaniu stron internetowych.

Następuje to w losowym momencie, przy jednej otwartej karcie, albo przy kilku(nastu) - nie ma znaczenia. Obraz momentalnie znika i nie wraca, dopóki nie odłączę przewodu HDMI od karty i ponownie go nie podepnę. Tracę po tym dźwięk, przez co i tak musi dojść do ponownego uruchomienia systemu. Nie dzieje się to codziennie, raz na kilka dni.

Podczas wielogodzinnego grania, nie mam tego problemu (ogólnie w grach). Gry są uruchamiane na maksymalnych detalach w Full HD / 4K. Problem występuje jedynie podczas surfowania po Internecie (przeglądarka Google Chrome). 

 

PC zachowywał się stabilnie podczas stress testu w FurMark (30min, 100% wykorzystania w 4K + 8X MSAA, 37 FPS). Również przeszedł pomyślnie test 3DMark Basic, lecz nieco martwią mnie wyniki, czy punktacja nie powinna być wyższa.

W idle karta ma 36*C, w stressie dochodzi do 68*C (wg FurMark). Nie słyszę, żeby wentylatory przyspieszały. Kręcą się taką samą prędkością jak w idle; nie mam dropów FPS.

 

Specyfikacja komputera:

Intel Core i5 9600K + Noctua NH-D14
MSI MAG Z390 TOMAHAWK
HyperX 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16

MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X OC 8GB GDDR6
Samsung MZ-V7E1T0BW 970 EVO 1 TB NVMe M.2
Seasonic SSR-550FX
Corsair Carbide 300R

 

f8M6Dgh.png

y6C5dCN.png

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Z tego co wiem to coś jest skopane w sterownikach NVIDIA i takie właśnie problemy występują w przeglądarkach. Poczytałem już parę tematów o tym, niestety bez konkretów, także pewnie trzeba poczekać na aktualizację sterowników. Mam u siebie to samo na Operze i RTX 3080, z tym że u mnie dźwięk zostaje, a obraz nie wraca nawet po odpięciu/podpięciu kabla, pozostaje tylko restart kompa.

 

Tymczasowym rozwiązaniem może być ustawienie planu zasilania w sterownikach NVIDIA na maksymalną wydajność, jednak wtedy trochę wzrosną temperatury i pobór na pulpicie. Można też spróbować wyłączyć akcelerację sprzętową w przeglądarce.

 

Pierwszy lepszy temat z brzegu dot. problemu:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/408152/rtx-3070-black-screen-issue/

 

Edytowane przez O2lsie
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

może masz jakiś stary kabel hdmi (1,2-1,3), u mnie 2 kable nie działają jak podłącze TV 43 cale smart LG, wykrywa tylko że jest podłączony, ale obrazu na nich nie mam - a że tą są kilkunasto letnie kable (drugi niby nowy, ale z zadnym urządzeniem mi nie działa) to zamówiłem jakiś hdmi 2.1 (takie wyjscie ma karta) i moze wtedy zadziała normalnie

 

na kablu DP wszystko śmiga elegancko

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Przewód jest kupiony nowy. Na aukcji napisane "1.4 FullHD", a również mam zaufanie do tego sprzedawcy, także wątpię, że wcisnął lipę. 
Ja obraz mam, tylko sporadycznie i losowo go tracę podczas przeglądania stron internetowych, w grach bezproblemowo. Wydaje mi się, że nieuważnie przeczytałeś zawartość posta.

 

O2lsie wytłumaczył na czym polega mój problem, także jego post rozwiązuje tą sprawę. Problem jest globalny i najwyraźniej winny jest sterownik. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...