Skocz do zawartości

Taktowanie bazowe plus turbo 3800x


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wrobel_krk,

Recommended Posts

Bracia, nie znalazłem, dlatego pytam. Taką mam rozkminę ostatnio. Czy jest sposób na to, aby bazowe taktowanie podnieść np do x43 ale w turbo boost uzyskiwać x46? Bo tak, jak jest ustawione x39 to normalnie turbo dochodzi do x46. Działa. Ale kiedy ustawię na x43 to sztywno trzyma to x43 i nie chu chu więcej. Jak to jest? Czy jest jakiś sposób by bazowe taktowanie nie spadało poniżej x43 a turbo leciało do x46? Nie mogę za grzyba tego ustawić. Może się nie da? 

 

Mobo aorus master b550, ryzen 7 3800x. 

 

Rynce opadywujo... :(

Ps. Ustawiam w biosie

Link to post
Share on other sites

Też miałem ostatnio ten dylemat z 3600x. Z PBO dobijał mi na pojedynczych rdzeniach do 4,425 @ 1,45V i było ok do czasu jak zamontowałem sobie światełka z tyłu monitora. Chodzą w trybie adaptacyjnym czyli dostosowują kolor do tego co jest akurat wyświetlane ale ciągną ok. 7% procesora cały czas więc ten cały czas boostował. Ustawiłem na sztywno 4,2ghz @ 1,3V (domyślnie na wszystkich rdzeniach było 4,125 @ 1,325v) i zużycie prądu na pulpicie spadło mi o ponad 5W, temperatury też nieznacznie. Względem auto / PBO jest jednak wciąż parę watów więcej przy kompletnym braku obciążenia (wyższe taktowanie i napięcie)

Jeśli nie potrzebujesz zbyt często nieco szybszego pojedynczego wątku to można ustawić na sztywno 43x, te 300mhz ci dużej różnicy nie zrobi, a przy umiarkowanym napięciu straty energetyczne są niewielkie. Ogólnie przy braku obciążenia lub lekkim to intele są o wiele bardziej efektywne, tam zużycie poniżej 10W to norma, na ryzenach można o tym pomarzyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...