Skocz do zawartości

Problem z włączeniem nowego komputera


Recommended Posts

Witam.

Złożyłem właśnie nowego pc:

Procesor: i3 10100f

Płyta: H410m hdv

Ram 2x8 GB 2666mhz Viper

Zasilacz SilentiumPC Vero L3 600W

Karta RX 550 (wzięta ze starego pc)

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4

Dysk 2x WD HDD 1TB

Po złożeniu włożyłem pendrive z windowsem i włączyłem kompa.

Jednak ani wiatraki (podłączone poprzez regulator obrotów) ani monitor nie włączają się, z tego co zauważyłem kręci się jedynie wentylator z boxowego chłodzenia procesora. Ktoś pomoże? Od razu zaznaczę, że wszystkie części są nowe. Chciałbym jeszcze zauważyć problem z pamięcią RAM. Normalnie powinna ona wejść bez większego problemu oraz sama się zatrzasnąć. U mnie jednak nie słychać typowego kliknięcia ani samoczynnego zatrzaśnięcia się, a nawet jeśli zatrzasnę pamięć to mogę ją bez problemu wyjąć jakby w ogóle nie pasowała. Wiem, że trzeba użyć trochę siły aby ją zamontować ale nie aż tak żeby płyta się wyginała. Próbowałem układać ram w różnych slotach, nic nie pomogło.

Link to post
Share on other sites

Jaki monitor i złącza - podpięte do karty a nie do płyty?

Spróbuj z 1 kością ramu. Dobrze ją wkładasz - dobrą stroną?

Uruchom bez pendrive - wejdź do uefi.

 

Jak nie zadziała zastanów się czy dobrze zamocowałeś cpu w gnieździe? Jak dobrze się znasz na składaniu pc bo przyczyn może być sporo od złego poskładania do awarii któregoś podzespołu.

Link to post
Share on other sites

Monitor AOC E2250S WDN na złączu dvi-d, podpięte do karty. Spróbowałem z jedną kością w dwóch slotach na przemian i nic. Gdzieś koło 13 spróbuje wyjąć wszystko i "skręcić" jeszcze raz może to być po prostu źle podpięty jeden kabelek. Prawdę mówiąc to mój pierwszy pc który składam. Ale przecież z instrukcją w ręku i wyczuciem nic nie powinno się stać (prawdopodobnie). Najbardziej dziwi mnie ten ram bo przecież jest kompatybilny z płytą i procesorem a wkładam na 100% dobrą stroną. Może jak wyjmę płytę to wejdzie bo montować go na dystansach to tak średnio.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, CountNiRoPL napisał:

mnie jednak nie słychać typowego kliknięcia ani samoczynnego zatrzaśnięcia się, a nawet jeśli zatrzasnę pamięć to mogę ją bez problemu wyjąć jakby w ogóle nie pasowała.

Ram ma po bokach wycięcia a płyta zatrzaski. Jak zamontujesz to nie powinno się dać wyjąc. Zanim rozbierzesz zobacz czy dobrze masz osadzony ram bo to na razie pierwszy podejrzany wg mnie.

Zrób zdjęcie najlepiej i wstaw.

Link to post
Share on other sites

https://photos.app.goo.gl/V8scVebV8scVeb4K2MBvfy9A

https://photos.app.goo.gl/7B7hL7Jh8ZxiJJkS7

Jak widać na pierwszym zdj ram nie zaciska się sam a nawet jak go zacisnę to da się tylko do połowy ale i tak można go wyjąć.

Na drugim zdjęciu widać, że nie wchodzi on do końca i wydać złącza znajdujące się na nim a z tego co wi się wydaje powinie wejść do końca aby nie było ich widać.

Aha no i jeszcze te wentylatory. Jeśli podłączyłem regulator obrotów do sata z zasilacza to muszę jeszcze podłączyć oddzielnie do zasilania żeby działały? Próbowałem podłączyć jeden na przejściówkę molex na 3 pin i nadal nie działał.

Link to post
Share on other sites

No ewidentnie nie wchodzi.

Przyjrzałeś się dobrze wszystkim wycięciom, wszystko pasuje? Drugie zdjęcie słabej jakości.

Nie włączaj go w tym stanie!

 

Spróbuj ustawić równo, przyjrzyj się wycięciom czy wszystko pasuje i wciskaj z wyczuciem z obu stron równocześnie.

Patrzyłeś do slotów czy coś tam nie wpadło i nie blokuje? 

Link to post
Share on other sites

Czasem trzeba użyć siły (z wyczuciem) ale trzeba użyć dość znacznej. Osobiście wyjąłbym to z obudowy zamontował ram na stole i wsadził dopiero do obudowy.

1 minutę temu, login1969 napisał:

Na pierwszym zdjęciu widać tylko dwa sloty.Gdzie są pozostałe dwa?

Ta płyta ma tylko 2 sloty na ram ile chciałbyś zobaczyć?

ASRock > H410M-HDV

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pablo_gda napisał:

Zacznij od resetu BIOS zworką. Przydał by się także PC-SPEAKER który mógłby pomóc przy ewentualnym sygnalizowaniu błędu. Nie zaszkodzi odpalić zestaw na 1 kości.

TO ŻE COŚ JEST NOWE NIE OZNACZA ŻE MUSI BYĆ SPRAWNE. To tylko elektronika.

Wątpię żeby reset biosu pomógł jeśli nie mogę włożyć ramu do żadnego że slotów.

Mam PC-SPEAKER'a ze starego pc tylko nie wiem czy działa. Rozumiem że mam go podłączyć do wejścia podobnego do tego do którego wkładałem kable power reset itp? Tak przynajmniej był podłączony w starym.

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, olo163 napisał:

No ewidentnie nie wchodzi.

Przyjrzałeś się dobrze wszystkim wycięciom, wszystko pasuje? Drugie zdjęcie słabej jakości.

Nie włączaj go w tym stanie!

 

Spróbuj ustawić równo, przyjrzyj się wycięciom czy wszystko pasuje i wciskaj z wyczuciem z obu stron równocześnie.

Patrzyłeś do slotów czy coś tam nie wpadło i nie blokuje? 

Wszystkie wycięcia pasują. Próbowałem wciskać na chyba wszystkie możliwe sposoby i nic. Sloty są czyste jak łza. Mogę jeszcze ewentualnie przetrzeć ram alkoholem izopropylowym.

3 minuty temu, olo163 napisał:

Musisz sprawdzić w instrukcji gdzie go podłączyć, ale tak to są okolice tych złącz. 

Odpuść speaker, wyjmij płytę i zamontuj ram. Jak nic się nie spaliło wczoraj to powinno działać.

(3) Jak zainstalować pamięć DDR4 | HyperX - YouTube

Ok to zabieram się do roboty jak coś ustale to dam znać.

Link to post
Share on other sites

Skoro wszystko pasuje to raczej kwestia tego że sprzęt jest nowy i ciężko wchodzi.

Dodatkowo jak wkładasz w obudowie to coś tam się ugina lekko i jest jeszcze ciężej. Wyjmij to połóż na biurku i rób tak jak na filmie YT, musi wejść jak wycięcia pasują.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, olo163 napisał:

W takim razie uważam, że nie powinieneś udzielać się w tym temacie!

To źle uważasz bo po pierwsze forum jest nie tylko dla takich "znawców" jak ty tylko dla wszystkich, a po drugie jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w przypadku który jest wręcz nie spotykany, to trzeba brać pod uwagę wszystkie błędy jakie mógł popełnić.Nawet takie że pomylił sloty ramu z innymi.

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, login1969 napisał:

Ok.Powiem szczerze że nie wiedziałem że są w ogóle płyty z dwoma slotami.Nie jestem fachowcem w składaniu komputerów ale byłem pewien że każda płyta posiada 4 sloty na ram.

Przeczytaj swój post i zastanów się czy powinieneś udzielać rad na temat składania PC. Eksperymentuj na swoim PC a nie na czyimś. 

Jak nie kończyłem medycyny, ale może zapiszę się na jakieś forum medyczne i będę udzielał ludziom rad jakie leki mają zażywać. Przecież wg ciebie każdy może udzielać rad.

5 minut temu, login1969 napisał:

po pierwsze forum jest nie tylko dla takich "znawców" jak ty tylko dla wszystkich

Owszem forum jest dla wszystkich tylko ci co się nie znają zadają pytania a ci co się znają udzielają odpowiedzi. Rozumiesz różnicę?! 

Skoro piszesz że się nie znasz, to nie udzielaj rad innym

21 minut temu, login1969 napisał:

nie wiedziałem że są w ogóle płyty z dwoma slotami

To świadczy o poziomie twojej wiedzy - nie widzę dalszego sensu prowadzenia z Tobą dyskusji - wróć jak cokolwiek będziesz wiedział.

Link to post
Share on other sites

To inne pytanie - czy montując płytę główną używałeś "stand offów" (tych śrubek jak w załączniku)

358854?$product-main$

Drugie zdjęcie jest rozmazane, więc nie widać dobrze, ale mi to wygląda jakby płyta była wygięta przez złe zamontowanie (nie używanie tych śrubek) i może dlatego pamięć nie wchodzi. Mało pradopodobne, ale widziałem coś takiego. Co do wygięcia płyty głównej podczas montowania pamięci - to normalne, możesz postawić płytę na czymś twardym i wtedy ten RAM wpiąć. Osobiście nie lubię RAMu montować właśnie przez to wygięcie - czasami jak widzę ile siły trzeba użyć żeby kość weszła to złe wspomnienia wracają ;)

Edytowane przez vandam
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, CountNiRoPL napisał:

Ok to zabieram się do roboty jak coś ustale to dam znać.

Jak wyjmiesz i położysz na biurku to przyłóż kość do slotu i postaraj się wstawić fotkę aby było widać czy wycięcia pasują, przyjrzyj się dlaczego nie wchodzi może zauważysz w którym miejscu coś haczy czy ociera. Sloty to plastikowe elementy robione na masową skalę może coś tam minimalnie haczy.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, olo163 napisał:

Przeczytaj swój post i zastanów się czy powinieneś udzielać rad na temat składania PC. Eksperymentuj na swoim PC a nie na czyimś. 

Jak nie kończyłem medycyny, ale może zapiszę się na jakieś forum medyczne i będę udzielał ludziom rad jakie leki mają zażywać. Przecież wg ciebie każdy może udzielać rad.

Owszem forum jest dla wszystkich tylko ci co się nie znają zadają pytania a ci co się znają udzielają odpowiedzi. Rozumiesz różnicę?! 

Skoro piszesz że się nie znasz, to nie udzielaj rad innym

To świadczy o poziomie twojej wiedzy - nie widzę dalszego sensu prowadzenia z Tobą dyskusji - wróć jak cokolwiek będziesz wiedział.

Jeżeli nie widzisz różnicy między pytaniem a radą to już twój problem. Ja nic nie doradzałem i nie mam zamiaru. Ja tylko zapytałem. A z kolei twoje "doradzanie" jak na razie nic nie dało więc nie graj tutaj znawcy bo na tym forum nie którym do pięt nawet nie dorastasz. Nie oczekuje odpowiedzi i również kończę z tobą dyskusję.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, login1969 napisał:

A z kolei twoje "doradzanie" jak na razie nic nie dało

Mam na ten temat inne zdanie, autor już wie, że problem leży w źle zamontowanej pamięci ram i dostał podpowiedź jak powinien ją zamontować poprawnie. 

Myślę też, że nie będzie także tracił czasu na szukanie dwóch "zaginionych" slotów na ram.:D

Link to post
Share on other sites

OMG nie mogę uwierzyć. Męczyłem się z tym cały wczorajszy wieczór i pół dnia. Przyszedł mój tata i za pierwszym razem włożył xdddddd. Wystarczyło najpierw docisnąć ze strony zacisku potem z drugiej i gotowe. Dzięki wszystkim za pomoc. Jeśli coś jeszcze nie będzie działać to napiszę ale na razie nie wiem co myśleć, niby montaż ramu to najprostsza rzecz ale niestety głupota nie boli hahahaha.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...