Skocz do zawartości

Problem z procesorem przy montażu


Recommended Posts

Cześć piszę bo napotkałem jeden problem, przede wszystkim będzie on widoczny na zdjęciu i czy idzie jakoś temu zaradzić czy reklamacja?

Zauważyłem że jest coś nie tak i pin jest lekko wykrzywiony i czy da radę jakoś łatwo to załatwić? Mimo wszystko procka włożyłem i chciałem sprawdzić czy zadziała, ale po złożeniu całego pc miga czerwona dioda przy cpu. Pierwszy raz składałem też kompa i nie wiem czy czasem może czegoś nie podłączyłem ale wydaje mi się że wszystko jest podłączone.

 

procek.jpg

Edytowane przez virtuo97
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, virtuo97 napisał:

przede wszystkim będzie on widoczny na zdjęciu

Niestety na zdjęciu mało co widać, a jeżeli stwierdziłeś uszkodzenie przed jakimkolwiek montażem to powinieneś odsyłać płytę. Na tej drugiej fotce to tej pasty chyba za dużo, nie powinna się wylewać po za IHS CPU. Pina można naprostować, ale to raczej u zegarmistrza lub w serwisie.

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, lonialomax napisał:

Niestety na zdjęciu mało co widać, a jeżeli stwierdziłeś uszkodzenie przed jakimkolwiek montażem to powinieneś odsyłać płytę. Na tej drugiej fotce to tej pasty chyba za dużo, nie powinna się wylewać po za IHS CPU. Pina można naprostować, ale to raczej u zegarmistrza lub w serwisie.

Dziś dopiero towar otrzymałem, i chodzi mi też o to że z odesłaniem to ok. 2tygodni stracę a wolałbym mieć gotowe na już

Link to post
Share on other sites

i to jest właśnie problem bo w opisach płyt głównych jakiś rozumek zapomniał napisać ze w pierwszej kolejności do normalnego działania a nawet OC podpinamy wtyczkę 2x12V PSU, a ta druga co jest teraz wpięta czyli 4x12V to podczas dużego OC ale ta pierwsza czyli 2x12 musi być cały czas... jak ma procesor się uruchomić jak nie dasz mu papu ? ...

fakt na zdjęciu widać ze jeden pin jest przekrzywiony ale nie wszystkie piny są wykorzystywane do pracy wiec trzeba cpu zamontować i sprawdzić  

i daj o 50%  mniej pasty ...

 

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, Mr.T... napisał:

i to jest właśnie problem bo w opisach płyt głównych jakiś rozumek zapomniał napisać ze w pierwszej kolejności do normalnego działania a nawet OC podpinamy wtyczkę 2x12V PSU, a ta druga co jest teraz wpięta czyli 4x12V to podczas dużego OC ale ta pierwsza czyli 2x12 musi być cały czas... jak ma procesor się uruchomić jak nie dasz mu papu ? ...

fakt na zdjęciu widać ze jeden pin jest przekrzywiony ale nie wszystkie piny są wykorzystywane do pracy wiec trzeba cpu zamontować i sprawdzić  

i daj o 50%  mniej pasty ...

 

Czyli po podłączeniu w 2x12 już powinien śmigać? Czy oba muszą być podłączone? I czy wtedy od zasilacza ma być też 2x12 czy nie ma różnicy?

Edytowane przez virtuo97
Link to post
Share on other sites

tylko z tym wygiętym pinem to nie wiem jak to wygląda podczas uznawania albo nie uznawania reklamacji.

tak właśnie ma być, tylko podpięte 2x12v dla psu i normalna wtyczka 24pin 

czy ta wtyczka jest wciśnięta do końca ?bo tak na zdjęciu to widać jak by pomiędzy wtyczka a gniazdem była szparka ?

ja to bym wyjął procesor i sprawdził czy nie jest już upaćkany od pasty od spodu, nie powinien być ale...

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Mr.T... napisał:

tylko z tym wygiętym pinem to nie wiem jak to wygląda podczas uznawania albo nie uznawania reklamacji.

tak właśnie ma być, tylko podpięte 2x12v dla psu i normalna wtyczka 24pin 

czy ta wtyczka jest wciśnięta do końca ?bo tak na zdjęciu to widać jak by pomiędzy wtyczka a gniazdem była szparka ?

ja to bym wyjął procesor i sprawdził czy nie jest już upaćkany od pasty od spodu, nie powinien być ale...

procek czysty, wtyczka dociśnięta do konca ale dalej ten sam blad, jutro wybiore sie do serwisu niedaleko najwyzej moze dowiem sie co jest nie tak 

Link to post
Share on other sites

jak podejmą się naprostować pin to ok.

ja to jeszcze bym sprawdził , zostawił bym jedna kość ramu w A2, wyjął kartę graficzna, odpiął dyski i ewentualne napędy czyli sama płyta, jedna kostka ramu i cpu 

i podłączył pc spikera co tam by mi zaczął piszczeć a no i wyjął bym baterie z płyty co by bios się zresetował , jak głośniczek zacznie wydawać odpowiedni post dźwiękowy to już można cos zdiagnozować , czyli na początek brak karty graficznej, a to już był by dobry znak, ze cos tam działa ale  może okazać się ze ten  wykrzywiony pin jednak jest potrzebny do pracy dla cpu .        

Edytowane przez Mr.T...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...