Skocz do zawartości

Upgrade pc, Podniesienie wydajności pod stream cs:go


Recommended Posts

Cześć,

 

miałem już okazję kiedyś pytać o podobną sprawę, natomiast wówczas budżet jaki chciałem przeznaczyć na modernizacje był mały. Chcę rozpocząć streamowanie głównie z gry cs:go, natomiast na aktualnych bebechach komputer nie daje rady podźwignąć gry i streamowania jednocześnie - spadki do ok. 100 fps co jest niestety odczuwalne szczególnie gdy na mapie dużo się dzieje. Chciałbym na modernizacje przeznaczyć około 2 tys. zł (ciekawe propozycje mogę rozważyć zarówno w górę jak i dół jeżeli chodzi o finanse do rozdysponowania). Chciałbym was zapytać, jakie podzespoły mógłbym wymienić, aby wyciągnąć maksimum i nie tracić na wydajności podczas owych sytuacji. Z racji, że jestem osobą raczej słąbo znającą się na wpływie poszczególnych elementów komputera na dane parametry liczę szczególnie na podpowiedzi z waszej strony. 

 

 

Poniżej konfiguracja:

 

Nazwa systemu operacyjnego    Microsoft Windows 10 Home
Procesor    Intel(R) Core(TM) i3-8100 CPU @ 3.60GHz, 3600 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4
Producent płyty głównej    ASRock
Produkt płyty głównej    Z370 Pro4

Całkowita pamięć fizyczna    7,94 GB
Dysk SSD 250 + HDD 1TB

Karta graficzna:

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB GDDR5(128Bit) HDMI,DP,DVI-D,BOX

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)

Pamięć taktowanie 2400 MHz

 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, 3ndurek napisał:

Ten RAM w jednej czy w dwóch kościach?

 

Upgrade na używanego i7 8700 nieopłacalne, także tu zmiana platformy wyjdzie nawet podobnie na i5 10400F + nowe MOBO.

 

GPU też za bardzo nie zmienisz teraz.

 

A jesteś w stanie mi powiedzieć czemu nie opłaca się i7 8700 w moim przypadku wstawić? I jeszcze pytanie jaka płyta główna byłaby najbardziej optymalna do zestawu z i5 10400f?

 

Co do karty graficznej to myślę, że na chwilę obecną nie jest mi potrzebny taki potwór bo nie wiem czy to wpłynie w jakiś sposób mocno na fpsy, bo to ma być komputer stricte pod cs'a i streaming - tak aby po prostu nie mieć drastycznych spadków fps przy nagrywaniu i graniu jednocześnie. (bez streamowania w grze mam 200-250 fps, ze streamem leci na łeb na szyje w okolicy 100 co już odczuć można na rozgrywce) A chciałbym, żeby po tych upgradach móc w późniejszym etapie jeszcze bardziej rozbudować tę maszynę bo kolejne inwestycje planować będę- o ile to możliwe z tą bazą którą posiadam. 

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie jaki jest koszt używanego i7 8700/8700K a ile nowego i5 10400F, 10400F chodzi poniżej 700zł, i7 8700 po używka nawet po 950zł.

Gdybyś znalazł i7 8700 za max te 700zł to jeszcze do przeżycia.

 

Nie odpowiedziałeś w kwestii RAM jaki masz konkretnie.

2400MHz będzie ciut wolniejszy niż wspiera 10400F na B460 bo tu max 2666MHz.

Jak jest to jedna kość to ją tez bym sprzedał i brał nowe 2x8GB 3000MHz.

Pozostaje też kwestia samej obudowy. 

Link to post
Share on other sites

Nowego i7 8700 się nie opłaca kupować rozumiem? Jaka ewentualna może być w tym przypadku różnica wydajności pomiędzy i7 8700 a i5 10400f dla mojego zestawu?

 

Jeżeli chodzi o ram to mam HyperX Predator DDR4, 2x4gb, 3000MHz - teraz sprawdziłem na fakturce, tylko nie wiem czemu w systemie pokazuje mi 2400 mhz. ^.-

Taka sytuacja jest wgl możliwa? Bo teraz jestem w lekkim szoku, ale no moje obeznanie informatyczne nie jest duże więc może tak może być.

 

Obudowa do kompa jaką posiadam to SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black (spc177)

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Dzienisz1 napisał:

Nowego i7 8700 się nie opłaca kupować rozumiem? Jaka ewentualna może być w tym przypadku różnica wydajności pomiędzy i7 8700 a i5 10400f dla mojego zestawu?

Nie, to i tak martwa platforma.

 

10400F to wydajność między i7 8700 a 8700K stock https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i5-10400f/15.html

 

RAM 3000MHz obleci, choć 8GB to mało obecnie.

 

Po taniości https://proline.pl/koszyk/22c5ff16 10400F + dobrze wyposażone MOBO na B460, tu max RAM dla takiego połączenia to 2666MHz z kontrolera CPU.

 

Gdyby zmiana RAM wchodziła w grę to wtedy Z490 + kości 3733MHz https://proline.pl/koszyk/612c6b48

 

Przy 1050TI nie będzie praktycznie żadnych różnic, jak będzie zmiana GPU na znacznie wydajniejsze pokroju RTX 3050/3060 i chcesz grać w coś innego wtedy dopłata do Z490 ma sens.

Jak masz stockowy cooler to warto dać coś znacznie lepszego https://proline.pl/chlodzenie-procesora-silentiumpc-fera-3-he1224-v2-p943744

 

Można by myśleć o Ryzen 3600 stricte pod CS'a, no ale ceny nowych nadal ponad 900zł więc nie ma to większego sensu.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...