Skocz do zawartości

Recommended Posts

41 minut temu, jempierozki napisał:

co rozumiesz pod pojęciem lepszy? albo inaczej, co chcesz mieć w telefonie?

Telefonu będę używać do wszystkiego i przez długi czas, bo nie mam komputera, tabletu czy laptopa. Czyli np. oglądanie filmów bądź granie w gry. Interesuje mnie jak najbardziej opłacalny model, POCO X3 chyba taki nie jest, bo w większości sklepów dostępny jest w cenie 1200 zł, a ja go wybrałam bo był wszędzie przedstawiany jako najlepszy smartfon do 1000 zł. Podejrzewam, że najlepszym telefonem do 1200 zł już nie jest

Link to post
Share on other sites

Pocox3   była za 680zl  do kupienia w gearbest  przed świętami  i o wersja 128gb .

 

Najlepszy  to takie pojęcie względne   bo dla każdego oznacza co innego  .X3 ma  dobre wydajne bebechy  działa poprawnie , android 10  ..czego chcieć więcej w kwocie do 1k ?

 

Do twoich wymagań to i tel za 5k się nie sprawdzi  bo nie wyobrażam sobie  oglądać fimy na 6,5'   wyświetlaczu toż to masochizm . Tak nawet w podróży nie jestem w stanie w całości filmu obejrzeć na tel bo oczy siadają ,kark boli .

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, raiders napisał:

Pocox3   była za 680zl  do kupienia w gearbest  przed świętami  i o wersja 128gb .

 

Najlepszy  to takie pojęcie względne   bo dla każdego oznacza co innego  .X3 ma  dobre wydajne bebechy  działa poprawnie , android 10  ..czego chcieć więcej w kwocie do 1k ?

 

Do twoich wymagań to i tel za 5k się nie sprawdzi  bo nie wyobrażam sobie  oglądać fimy na 6,5'   wyświetlaczu toż to masochizm . Tak nawet w podróży nie jestem w stanie w całości filmu obejrzeć na tel bo oczy siadają ,kark boli .

Nie chodzi mi o kwestie mojej wygody w oglądaniu filmu, tylko działania telefonu w czasie oglądania filmu

8 godzin temu, jempierozki napisał:

no nie jest, do 1200-1300 masz realme 7 pro, do 1000 masz teraz realme 7 5g

Realme 7 Pro wydaje się ok, ale ma odświeżanie ekranu tylko 60 Hz, gorszy procesor i mniej pojemną baterię. Czy jest na tyle lepszy od POCO X3, że warto dopłacić tę kasę?

Edytowane przez Wrynona
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Wrynona napisał:

Realme 7 Pro wydaje się ok, ale ma odświeżanie ekranu tylko 60 Hz, gorszy procesor i mniej pojemną baterię. Czy jest na tyle lepszy od POCO X3, że warto dopłacić tę kasę?

tak, bo procesor to ten sam poziom, jedynie gpu różni się niewiele (w antutu 7 pro wyciąga więcej niż x3) w zamian za mniejszą baterie otrzymujesz szybsze ładowanie, no i soft jest spoooooro lepszy, a jeśli chcesz konsumować treści jak filmy np, to amoled też lepszy, bo to odświeżanie w filmach ci i tak nic nie da

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, jempierozki napisał:

tak, bo procesor to ten sam poziom, jedynie gpu różni się niewiele (w antutu 7 pro wyciąga więcej niż x3) w zamian za mniejszą baterie otrzymujesz szybsze ładowanie, no i soft jest spoooooro lepszy, a jeśli chcesz konsumować treści jak filmy np, to amoled też lepszy, bo to odświeżanie w filmach ci i tak nic nie da

Więc nawet w wymagających grach nie zauważę różnicy w procesorach? A szybkie ładowanie z czasem nie staje się coraz dłuższe? A czas pracy na baterii się raczej z czasem nie wydłuży. Co to jest soft i na co wpływa? Co mi więc da odświeżanie? Amoled wpływa na płynność i ogólne działanie smartfona, czy tylko na wrażenia wizualne? Bo jeśli miałabym wybrać coś kosztem czegoś (co w średniej półce cenowej jest w sumie konieczne), to wybrałabym działanie ponad wygląd. Np. zdjęć prawdopodobnie nie będę robić prawie w ogóle, więc aparat potrzebny jest mi tylko taki żeby wstydu nie było gdy komuś będę musiała wysłać jakieś zdjęcie ;)

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Wrynona napisał:

Więc nawet w wymagających grach nie zauważę różnicy w procesorach?

nie

 

Godzinę temu, Wrynona napisał:

A szybkie ładowanie z czasem nie staje się coraz dłuższe?

tzn? chodzi ci w miarę upływu miesięcy/lat? jeśli tak, to nie powinno

chyba, że chodzi ci o sposób ładowania, to im bliżej końca (100%) tym ładowanie coraz bardziej zwalnia, ale to 65w w tym 7 pro i tak ładuje w około 34 minut do pełna

 

Godzinę temu, Wrynona napisał:

A czas pracy na baterii się raczej z czasem nie wydłuży.

czasem może się wydłużyć poprzez aktualizacje oprogramowania, ale to bardzo rzadko (musieliby coś ostro skopać po wypuszczeniu telefonu/aktualizacji), i ogólnie na to bym nie liczył, 7 pro i tak całkiem ładnie trzyma

 

Godzinę temu, Wrynona napisał:

Co to jest soft i na co wpływa?

oprogramowanie

 

Godzinę temu, Wrynona napisał:

Co mi więc da odświeżanie?

teoretycznie zwiększa odczucia dotyczące płynności telefonu (ale żeby te 120hz miało faktycznie sens, to musi jeszcze być odpowiednia ilość klatek na sekundę, czyli np te 120 klatek, a to po za interfejsem jest ciężko uzyskać, więc w większości gier nadal to będzie standardowe odświeżanie, w filmach masz też maks 60 klatek na sekundę i tylko w przypadku przewijania list zauważysz różnice, o ile jeszcze czegoś nie skopią)

Godzinę temu, Wrynona napisał:

Amoled wpływa na płynność i ogólne działanie smartfona, czy tylko na wrażenia wizualne?

głównie wrażenia wizualne (czerń jest faktycznie czarna, a nie jak w ips szara), niejako amoled też może wpływać na działanie, bo dodaje opcje always on display, co rozszerza funkcjonalność, bo możesz sobie uruchomić np zegar na wygaszonym ekranie, powiadomienia (nie to, żeby w ips to nie było możliwe w ogóle, ale nikt czegoś takiego nie robi, bo wtedy w takich telefonach bateria by zleciała w ciągu kilku godzin), a także czytnik linii papilarnych w ekranie, który swoją drogą w całym koncernie bbk działa świetnie

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, jempierozki napisał:

nie

 

tzn? chodzi ci w miarę upływu miesięcy/lat? jeśli tak, to nie powinno

chyba, że chodzi ci o sposób ładowania, to im bliżej końca (100%) tym ładowanie coraz bardziej zwalnia, ale to 65w w tym 7 pro i tak ładuje w około 34 minut do pełna

 

czasem może się wydłużyć poprzez aktualizacje oprogramowania, ale to bardzo rzadko (musieliby coś ostro skopać po wypuszczeniu telefonu/aktualizacji), i ogólnie na to bym nie liczył, 7 pro i tak całkiem ładnie trzyma

 

oprogramowanie

 

teoretycznie zwiększa odczucia dotyczące płynności telefonu (ale żeby te 120hz miało faktycznie sens, to musi jeszcze być odpowiednia ilość klatek na sekundę, czyli np te 120 klatek, a to po za interfejsem jest ciężko uzyskać, więc w większości gier nadal to będzie standardowe odświeżanie, w filmach masz też maks 60 klatek na sekundę i tylko w przypadku przewijania list zauważysz różnice, o ile jeszcze czegoś nie skopią)

głównie wrażenia wizualne (czerń jest faktycznie czarna, a nie jak w ips szara), niejako amoled też może wpływać na działanie, bo dodaje opcje always on display, co rozszerza funkcjonalność, bo możesz sobie uruchomić np zegar na wygaszonym ekranie, powiadomienia (nie to, żeby w ips to nie było możliwe w ogóle, ale nikt czegoś takiego nie robi, bo wtedy w takich telefonach bateria by zleciała w ciągu kilku godzin), a także czytnik linii papilarnych w ekranie, który swoją drogą w całym koncernie bbk działa świetnie

Jak czytam te wszystkie zalety Amoleda to coraz bardziej dochodzę do wniosku, że bez zastanowienia zrezygnowałabym z niego, żeby zyskać coś innego, bo te zalety nie są dla mnie niezbędne.

A co myślisz o Realme 6?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, AudiAWX napisał:

Mam P30 i wiem jedno nie lubię amoleda.

Porównaj z jakimś Samsungiem. Ja mam zwykłego A9, a kuzynka ma P30 i u mnie biel jest biała, a u niej faktycznie lekko wpada w żółty. Tak więc nie ma sensu czegoś skreślać na podstawie jednego modelu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...