Skocz do zawartości

Gotowy komputer stacjonarny MSI na kilka lat


Recommended Posts

Cześć, szukam aktualnie komputera raczej stacjonarnego, z tego co widze raczej stosunek ceny do jakości przeważa w komputerach stacjonarnych. Wpadł mi w oko gotowy zestaw od MSI specyfikacje:

Komputer stacjonarny MSI MAG Infinite S 10SI-026EU i5-10400F/8GB/512GB SSD/GTX1660 6GB/Win10H

  • Procesor: Intel® Core™ i5-10400F
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1660 Super 6 GB GDDR6
  • Pamięć RAM: 8 GB DDR4
  • Dysk SSD: 512 GB
  • System operacyjny: Windows 10 Home

 

Mój budżet to około 4.5k wraz ze wszystkimi komponentami typu w miare okej monitor itp. Czy powyższy zestaw ma prawo bytu, zdziwiło mnie to, że ten komputer jest pierwszy na liście i jak na jego podzespoły ma w miare rozsądną cenę, która wynosi 3600zł. Szukam czegoś na "dłużej", żeby za dwa lata wciąż dawał rade. Czy 8gb ramu starczy, czy może szukać czegoś z 16, bo duzo to zmieni ew. dołożyc do tego? Może da sie skleić cos duzo lepszego w podobnej cenie, albo znacie moze fajne laptopy do takiej kwoty, ktore będą dawały rade tak jak ten wyżej albo i lepiej? Dodam, że to pierwszy mój post na forum, więc jesli cos jest nie tak to dawajcie znac B)
Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

4500 sam PC i monitor ? Myszkę i klawiaturę masz ? Ten MSI z niewiadomego pochodzenia: zasilaczem,dyskiem,płytą główną i obudową to żart, jeśli producent nie chcę podać tych podzespołów oznacza to że są prawdopodobnie badziewne. Kupując osobno takie części wyda się mniej.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, xardas228 napisał:

4500 sam PC i monitor ? Myszkę i klawiaturę masz ? Ten MSI z niewiadomego pochodzenia: zasilaczem,dyskiem,płytą główną i obudową to żart, jeśli producent nie chcę podać tych podzespołów oznacza to że są prawdopodobnie badziewne. Kupując osobno takie części wyda się mniej.

Glownie chodzi o komputer i monitor, reszte ogarne. Też myślałem o składaku, głównie zależy mi na karcie graficznej, którą chciałbym żeby była nvidia serii 20, procek jakis intelowski, a co do reszty typu zasilacz, chlodzenie itp to juz nie mam bladego pojęcia, bo nie ogarniam az tak takich rzeczy. 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, xardas228 napisał:

Monitor pod jakieś konkretne gry ? 144Hz ? Wielkość ?

Nie szukam jakiegoś potwora, nie jestem jakimś ultra graczem, raczej czasem pogram sobie w typowe multiplayery. Moim głównym celem jest po prostu zoptymalizowanie stosunku ceny od jakości, żeby dostać w miare nowy i wydajny komputer przystosowany do programowania i od czasu do czasu pogrania w fajniejsze produkcje, zeby nie martwić się, że cos może mocno mulić. Aktualnym wyznacznikiem jest cyberpunk 2077 na low ustawieniach, zeby bylo te około 60 fpsow. Nie musi być to od razu monitor 144hz, uwazam ze przedzial 60<x<144 hz jak najbardziej mi odpowiada, co do wielkosci okolice 24'' bedą okej.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, 3ndurek napisał:

https://proline.pl/koszyk/d1b0de95 + używany GTX 1660S z gwarancją bo nówki nie dostaniesz w normalnej cenie.

 

PSU masz 60zł taniej z kodem 7PBY4QUOQT

 

Co do monitora https://proline.pl/monitor-samsung-lc24rg52fquxen-24-cali-fhd-144hz-p5486739

można olać 144Hz i dorzucić wtedy te 200-250zł do RTX 2060.

 

Dzieki bardzo, na pewno rozważe. Co myślicie o "kombinowaniu" z systemem operacyjnym typu klucze z allegro, czy to jest jakkolwiek legitne i działa? Nie mowie o legalności tego :- )

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, juske00 napisał:

Co myślicie o "kombinowaniu" z systemem operacyjnym typu klucze z allegro, czy to jest jakkolwiek legitne i działa? Nie mowie o legalności tego :- )

A daj spokój, to półśrodki, kup raz oryginalną windę i masz relaks.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...