Skocz do zawartości

Modernizacja komputera do 2300zł


Recommended Posts

Cześć. Planuje zmodernizować swój obecny komputer oparty na i7-4790 bez K za ok. 2300zł. Komputer do okazyjnego grania w gry i programowania.

Chciałbym zostawić z obecnego zestawu:

- obudowę Fractal Design Arc Midi R2

- zasilacz CM Vanguard 700

- kartę graficzną zotac 1660

- dyski i napęd

 

Do nowego zestawu potrzebuję:

- procesora, myślałem o i5-10400F

- płyty głównej, wstępnie myślałem o czymś z MSI żeby się załapać na cashback, B460 Tomahawk lub B460M Mortar

- 32 GB pamięci ram, najlepiej w 2 kościach

- dysk M2 na system i programy, 256 GB lub 512 GB w zależności od tego ile zostanie budżetu

- cooler, mam niby Grandisa ale to dopiero pisał bym do producenta czy wyśle mi nakładkę na socket procesora

 

Ważne dla mnie jest by zestaw był możliwy do rozbudowy w przyszłości o np. i7 z 11 generacji. Rzucił mi się w oczy jeszcze port na płycie głównej do podłączenia usb z panelu obudowy. Zmienił się on na przestrzeni lat czy różnica między tym z wymienionych płyt a z97-g43 to tylko jego orientacja (zmiana z pionowej na poziomą)?

 

Korzystając z okazji, potrzebowałbym jeszcze najtańszego sensownego zasilacza, co pociągnie r9 290 i i7-4790 bez K, bo komputer pewnie zostanie w rodzinie. Zasilacz nie wpływa na budżet do modernizacji.

 

Z góry dziękuję za pomoc :D

 

*edit

Dostałem informację od SPC że montaż grandisa na lga 1200 jest taki sam jak na 1150 i nie potrzebuję dodatkowych zestawów do montażu, więc zakup coolera raczej odpada.

 

**edit

Przymierzam się do takiego zestawu:

- SAMSUNG 970 EVO PLUS 250GB SSD

- Core i5-10400F

- MSI Mag Z490 Tomahawk

- Patriot Viper Steel, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16 (PVS432G320C6K)

Jak prezentuje się coś takiego?

Edytowane przez piotrekkk23
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, piotrekkk23 napisał:

SAMSUNG 970 EVO PLUS 250GB SSD

Nawet taniej masz dwukrotnie większą pojemność https://proline.pl/adata-ssd-xpg-sx8200-pro-512gb-m-2-nvme-2280-asx8200pnp-512gt-c-p1319387

 

Nie wiem czy dostaniesz w ogóle gdzieś Tomahawka czy cokolwiek na Z490 od MSI co bierze udział w promocji.

Ja bym to olał i wziął tanie Z490 UD czy nawet B460 Pro 4 / Torpedo.

8 godzin temu, piotrekkk23 napisał:

Korzystając z okazji, potrzebowałbym jeszcze najtańszego sensownego zasilacza, co pociągnie r9 290 i i7-4790 bez K,

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-s12iii-bronze-550w-s12iii-550-p1391676

taniej CM MWE V2 600/700W, ale tam jakość elektroniki gorsza jak w Seasoniciu i krótsza gwarancja.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w media expert z490 tomahawk były za 849zł. W morelach też są w tej samej cenie ale za to procesor jest droższy o 30zł. Raczej zdecyduję się na B460 Torpedo bo ze zwrotem gotówki całkiem dobra cena wychodzi. Ramy zostaną Patriot Viper Steel 3200MHz bo i tak nic lepszego na tej płycie na ma sensu. Dysk od samsunga wezmę tylko bez plusa, bo różnica między adata to tylko 50zł.

 

Tylko jeszcze mam pytanko odnośnie płyty b460 torpedo. Da sobie ona radę z mocniejszymi procesorami np. z i7 11 generacji? I tak nie myślę o wymianie procka na premierę tylko w odległej przyszłości kiedy i5 będzie niedomagać a używki i7 będą w akceptowalnej cenie. 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, piotrekkk23 napisał:

Da sobie ona radę z mocniejszymi procesorami np. z i7 11 generacji? I tak nie myślę o wymianie procka na premierę tylko w odległej przyszłości kiedy i5 będzie niedomagać a używki i7 będą w akceptowalnej cenie. 

Ja bym wziął nawet tanie Z490, własnie pod szybsze pamięci i lepszą sekcję. 

 

Z PSU masz w promo https://proline.pl/zasilacz-seasonic-s12iii-bronze-650w-s12iii-650-p1391681 z kodem CU4HWB0AMY 60zł taniej wyjdzie

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się jednak na Torpedo. 6 portów usb z tyłu więc 1 wolny mi zostanie, jak dołożę drugi dysk na m2 to stracę pci-e a w Tomahawk albo z490 3 porty sata, z czego minimum 4 są mi potrzebne. A  w przyszłości nawet jakbym chciał sprzedać to za dużo nie stracę, biorąc pod uwagę cashback. No i kod na AC: Valhalla którą raczej zostawię, bo pewnie sprzedaż tego nie jest bezproblemowa. Dzięki bardzo za pomoc :)

 

Jeszcze podziękuję za zwrócenie uwagi na promocje z zasilaczem seasonica, bo cena nawet z dostawą jest całkiem ok :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...