Skocz do zawartości

Komputer crashuje podczas obciążenia karty graficznej


Recommended Posts

Cześć, wczoraj grając w Cyberpunk zawiesił mi się komputer, był to drugi lub trzeci przypadek takiego crasha podczas grania w tę grę, jednak od ostatniego mój PC ma następujące objawy: każda wymagająca gra(AC Odyssey, Cyberpunk, GTA V) i benchmark (Heaven 4.0) powoduje zawieszenie w momencie, w którym wczytanie stanu gry/benchmarka dobiega końca, lub kilka sekund po wczytaniu. Dodatkowo, sprawdzając sytuację w League of Legends, gra przez cały czas chodziła płynnie, a komputer odmówił posłuszeństwa w momencie, gdy chciałem ją zminimalizować alt+tab(Problem z RAMem?).

 

Sformatowałem dyski, postawiłem na nowo system(WIN10), zaktualizowałem BIOS, przywróciłem jego ustawienia domyślne - problem wciąż występuje.

Nie ma on miejsca natomiast gdy stressuję cały system za pomocą AIDA64 Extreme, pojawia się dopiero, gdy generowana jest grafika.

 

linku do pomiarów w czasie stressu: https://imgur.com/MPbf1s4 , https://imgur.com/GZQoLz2

 

Podejrzewam, że to jakiś problem z niestabilnym zasilaniem, RAMem lub kartą graficzną.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Mój sprzęt:

procesor : Intel I5 2500k

płyta główna: asus maximus IV extreme

zasilacz: Cooler Master 1000w silent pro gold

karta graficzna: GTX 980 ti

RAM: GoodRam 16GB 1600MHz

Link to post
Share on other sites

Na początek do sprawdzenia Podgląd zdarzeń czy niema jakiegoś śladu z winowajcą tych crash-y.

58 minut temu, GalopującyKapitalizm napisał:

Podejrzewam, że to jakiś problem z niestabilnym zasilaniem, RAMem lub kartą graficzną.

Do wykonania Mem Test, demontaż karty graficznej i przeczyszczenie styków karty graficznej i przedmuchanie slotu PCI Express potem przeinstalowanie sterownika grafiki za pomocą Display Driver Uninstaller. Wykonanie testu karty, aplet 3D i zasilacza aplet Power w OCCT. Na koniec podmiana zasilacza na inny.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Problem wystąpił przy teście pamięci VRAM, po około 20 sekundach testu. Przed crashem występowały duże wahania poboru mocy karty - od 50 do 120% TDP. Power Limit mam dla karty ustawiony na 130% w MSI Afterburner od około 3 lat.

Odinstalowanie najnowszych sterowników i instalacja wcześniejszych nie przyniosło skutku.

O czym to wszystko świadczy?

Edytowane przez GalopującyKapitalizm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...