Skocz do zawartości

MSI B85-G43 problem ze startem po regularnym użytku


Recommended Posts

Płyta główna MSI B85-G43, którą kuzyn wymienił, bo szwankowała nie chciała startować i tak przeleżała z pół roku. Po tym czasie trafiła do mnie o dziwo działała od strzału testowałem ją dobre 2 tygodnie. Następnie zdarzyła się potrzeba zmontowania kompa i tak w kompletnym zestawie przepracowała miesiąc po czym problem ze startem znowu się objawił. Z tymże tym razem zaobserwowałem brak sterowania wentylatora na złączach w płycie. Co ciekawe w międzyczasie ten sam wentylator startował dopiero po jakimś czasie pracy komputera (ustawione było na stałe by ten się kręcił). Oprócz tego przy diagnozie, przy któreś tam próbie restartu zniknęło także zasilanie na diodzie sygnalizującej pracę komputera chociaż płyta teoretycznie miała wstać, bo kręciła już CPU_FAN (ten zawsze działa). Generalnie nigdy nie było problemu jak się już uruchomił tu zawsze to działało nawet obciążane przez wiele godzin. Po tej awarii komputer zostawiony na 4 dni bez zasilania wystartował poprawnie włącznie z tym wentylatorem i sygnalizacją pracy. BIOS już też aktualizowałem przy pierwszym podejściu do płyty, wgrywałem na nowo, bo myślałem, że może kostka się zdegradowała no, ale jak widać nic to nie dało.

 

Moje podejrzenia kieruję w stronę układu Nuvoton NCT6779D: https://www.nuvoton.com/products/cloud-computing/i-o/super-i-o-series/nct6779d/?__locale=en , którego opis zdaje się pokrywać z tym za co odpowiada i co tu nie działa. Czy moje przypuszczenia są słuszne? Generalnie nie daje mi to spokoju, bo wydaje się, że to jakaś pierdoła nie pozwala tej płycie funkcjonować.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...