Skocz do zawartości

Czy warto kupować TV z funkcją 3D ?


Gość effendi360

Recommended Posts

Gość effendi360

Witam ponownie i zwracam się z zapytaniem do braci z BMK. :)

 

W robocie szykuje się kolejna premia więc rozważam zakup TV z przeznaczeniem tylko do użytku z kompem i konsolami.

Cena pomiędzy taką powiedzmy czterdziestką bez 3D i z 3D to różnica jakiegoś tysiaka.

Oczywiście wiem, że to 3D w TV nie pomoże mi jeśli chodzi o 3D z kompa bo do trzeba specjalny monitor, jednak niektóre konsolowe gierki korzystają z tej funkcji - w tym Uncharted 3 - na którego się ślinię :P

Oczywiście jest też duża dostępność filmów w tym formacie, tak więc jak sądzicie: warto czy nie ?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie warto, dopoki nie wykorzystywana jest technika polaryzacji (LG np.) lub nie ma wysokiego rzeczywistego odswiezania (np. realne 600hz).

 

Przy okularach migawkowych i 120hz obraz strasznie mruga i meczy oczy, zupelnie inne wrazenie sprawia 240 czy wiecej hz (nie pamietam na jaki model tv patrzylem, ale obraz byl zyleta a firma to samsung).

Pamietaj tez ze do 3d vision obslugiwanego bezposrednio przez tv trzeba zakupic dodatkowy program od nV :)

 

Nie wiem w jakich cenach sprzet Cie interesuje, ale z tego co pamietam to sensowny tv (polaryzacja lub wysokie odswiezanie) to koszt okolo 6 tys. pln. - Nie jestem pewien, musisz sam sprawdzic, nie chce Cie oklamywac :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Telewizor z funkcją 3D to super sprawa, a nowa technologia szturmem podbija serca Polaków. W sumie nie ma się co dziwić, bo teraz żeby obejrzeć obraz trójwymiarowy nie trzeba robić wycieczek do kina, tylko usiąść wygodnie u siebie w fotelu. Dlatego wg mnie warto dopłacić i kupić bardziej funkcjonalny telewizor z większymi możliwościami.

Link to post
Share on other sites

Tylko żeby 3D się przyjemnie oglądało to imo potrzeba TV powyżej 40". A dobre TV 3D z taką przekątną ekranu mają też swoją cene. Tak jak ktoś tam wyżej napisał ta technologia u Nas dopiero raczkuje i minie jeszcze sporo czasu zanim na dobre się upowszechni. Jak dla mnie to na dzień dzisiejszy lepiej kupić dobry TV z np. FullLEDowym podświetleniem a o 3D myśleć dopiero za kilka lat.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość effendi360

No nie wiem... Tylko 200Hz... Znafcy prawią, że aby rozkoszować się obrazem-żyletą i żeby gały nie wypłynęły po 3 godzinach, potrzeba 600Hz. Ja nie mam zdania bo nie widziałem porównania na własne oczy ale coś w tym musi być.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem... Tylko 200Hz... Znafcy prawią, że aby rozkoszować się obrazem-żyletą i żeby gały nie wypłynęły po 3 godzinach, potrzeba 600Hz. Ja nie mam zdania bo nie widziałem porównania na własne oczy ale coś w tym musi być.

 

Telewizor jest 400Hz clear motion... czyli jest to uzyskiwane z tych 200Hz rzeczywistych.

Mozliwe, ja nie odczulem zmeczenia, ale to moja subiektywna opinia. Telewizor kosztowal 50f wiecej tylko od tego podobnego modelu ale bez 3D, wiec za 50f to moze i byc 200Hz rzeczywiste, skoro traktuje to jako dodatek, a nie wymog.

 

http://www.trustedreviews.com/Samsung-LE46C750_TV_review

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...