Skocz do zawartości

Komputer z RTX 3060 TI


Recommended Posts

Cześć,

Udało mi się kupić kartę Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC PRO 8GB GDDR6

 

w komputroniku dobrali mi do tego taki zestaw, zaznaczam że nie chce wydać jakieś dużej kwoty na sprzęt i wole wymienić jakieś elementy za 3-4 lata niż pakować teraz kasę w super procesor czy płytę.

 

Procesor i5 10400F

Płyta główna: MSI H410M-A Pro

Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x 8GB 2666MHz DDR4 CL16

Dysk: Samsung Evo 970 500gb

Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 Bronze 600W

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 HE1224

 

Co myślicie o takiej konfiguracji? Plus ewentualne znaczące zmiany.

Link to post
Share on other sites

Na obudowie mi nie zależy, nie chce ledów ani żadnych bajerów. Komputer będzie stał pod biurkiem. 

Monitro mam samsunga 27” 60hz 1080p

 

Aktualnie cały ten zestaw wychodzi mnie 4500 brutto, nie mam jakoś ograniczonego budżetu tylko czy jest sens pakować w ten komputer więcej kasy teraz do grania w 1080p i to sporadycznie. 
 

Patrząc na to jak się technologia rozwijają to zamiast dokładać teraz 500-700 zł do tego zestawu żeby minimalnie był lepszy to chyba lepiej wymienić procesor, płytę za 3 lata. 

 

 

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, jakubns napisał:

czy jest sens pakować w ten komputer więcej kasy teraz do grania w 1080p i to sporadycznie. 

Na pewno większy niż zakup 3060TI pod FHD 60Hz.

Nie podpiąłbym do tego Vero GPU które obecnie kosztuje blisko 3000zł.

 

 

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, 3ndurek napisał:

Na pewno większy niż zakup 3060TI pod FHD 60Hz.

Nie podpiąłbym do tego Vero GPU które obecnie kosztuje blisko 3000zł.

 

 

Monitor może kiedyś wymienię, ale będę też grał na TV. A co może złego zrobić taki zasilacz tej grafice? Karta mnie kosztowała niecałe 2400zł a nie 3k. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, jakubns napisał:

co może złego zrobić taki zasilacz tej grafice?

Może ją nawet uwalić, z resztą już były tematy z tymi jednostkami, problemy z piszczeniem/terkotaniem.

SPC nie produkuje zasilaczy, importuje to z Chin korzystając ze słabych platform od SAMA.

 

To jest szajs z nierówną jakością i jeszcze gorszą powtarzalnością. Wpadek z jednostkami mieli od groma, począwszy od legendarnych Deusów gdzie jakoć lutu tragiczna, Vero M1 nie przeszedł nawet testów na Kitguru bo padły tam 2 sample.

Cuda tam już z tymi jednostkami był robione, za małe kondensatory na stronie pierwotnej, zmniejszanie mocy wyjściowej by poprawić jakość napięć/sprawność.

 

Seasonic S12III 550/650W to totalne minimum pod taki zestaw, optymalnie https://proline.pl/zasilacz-modularny-xpg-core-reactor-650w-80-gold-corereactor650g-bkceu-p1394469

 

 

3 godziny temu, jakubns napisał:

Karta mnie kosztowała niecałe 2400zł a nie 3k. 

To się ciesz, teraz ~2800 i ich nie ma.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...