Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałbym wymienić moje aktualne mobo B450M DS3H, na coś nowego. Główna przyczyna wymiany to chęć posiadania z tyłu USB 3.1 typ C (ze względu na webcam logitech streamcam). Dodatkowo chciałbym być w stanie podkręcić mojego ryzena 5 1600af.

 

Aktualne podzespoły:

gpu: gigabyte rtx 2060 Windforce 2X 6GB

cpu: Ryzen 5 1600af

cpu fan: SPC Fortis 3

ram: Patriot Viper 2x8GB 3200Hz

mobo: B450M DS3H

 

Budżet to myślę około 500/600zł, wiadomo im taniej tym lepiej :).

Miłego dnia,

Ixen

PS. może ktoś mi również rozjaśnić jaka jest różnica i jaki wybrac (500gb) miedzy ssd m2 samsung 970 evo, adata sx8200 pro i silicon power P34A80. :)

Edytowane przez ixen master
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, jakub1t napisał:

z przejściówką nie wykorzystam szybkosci złącza 3.1, którego potrzebuję. Dodatkowo ludzie piszą, że moje mobo ma za słabe skecje zasilania, żeby sensownie podkręcić cpu i ramy.

Link to post
Share on other sites

Sekcję zasilania możesz sobie sprawdzić podkręcając proca , przecież wszystko już masz , do 1600af powinna wystarczyć skoro kręcą nawet ryzeny 7 na tej płycie (podobno).  Jak nie przejściówka to są jeszcze karty pcie z usb c , ale to już koszt kilkudziesięciu złotych . .

Jak już zmieniać to np sprzedając ryzena z płytą za jakieś 650zł  dokładasz 300-400 i kupujesz i5 10400f z np gigabyte b460m d3h , asrock pro4 lub coś podobnego z usb typc . 

Masz wtedy procesor o wydajności ryzena 5 3600 , czyli coś sporo szybszego od r5 1600 .

 

 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
20 minut temu, jakub1t napisał:

Sekcję zasilania możesz sobie sprawdzić podkręcając proca , przecież wszystko już masz , do 1600af powinna wystarczyć skoro kręcą nawet ryzeny 7 na tej płycie (podobno).  Jak nie przejściówka to są jeszcze karty pcie z usb c , ale to już koszt kilkudziesięciu złotych . .

Jak już zmieniać to np sprzedając ryzena z płytą za jakieś 650zł  dokładasz 300-400 i kupujesz i5 10400f z np gigabyte b460m d3h , asrock pro4 lub coś podobnego z usb typc . 

Masz wtedy procesor o wydajności ryzena 5 3600 , czyli coś sporo szybszego od r5 1600 .

 

 

te karty pcie sa dosc drogie około 100zł, lepiej chyba dla mnie wymienić i dopłacić stówe dwie do mobo.

Ja tylko nie rozumiem dlaczego Pan próbuje mnie pouczać zamiast odpowiedzieć na pytanie, które zadałem jakie mobo jest polecane w tej cenie do oc z usb C :)

Edytowane przez ixen master
Link to post
Share on other sites

Za pana się nie uważam  :P Nie pouczam tylko pokazuje inne drogi , może dlatego , że nie znam/nie mogę znaleźć rozsądnej  cenowo płyty pod ryzena z usb-c . Jak miał bym wydać 500-600 na płytę to po prostu wolał bym zmienić na wydajniejszego intela .  No ale może ktoś się włączy do tematu z większym zasobem wiedzy na temat płyt  i doradzi lepiej .

 

Może msi b550a pro  , 450 była polecana , może nic nie zepsuli .

 

Znalazłem jeszcze coś z tańszych asrock b450 pro4 .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...