Skocz do zawartości

Monitor 32/34 cale dla programisty i architekta, do +/- 2000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Loki1997,

Recommended Posts

Hej,

 

Planowałem zakup monitora 32-34 calowego w proporcjach ultrawide, zakrzywionego i w 4K. Niestety nie będzie on pasował mojej małżonce, gdyż słabo nadają się do pracy w programach typu CAD czy do wizualizacji. Przynajmniej takie opinie zebrałem w internecie. Osobiście jakoś to przeboleje ;) Sam potrzebuję monitora głownie do programowania, czasem do grania. Mając na uwadze oba główne zastosowanie - możecie polecić jakiś 32-34 calowy monitor w 4K (tudzież najbliższy 4K) w cenie do +/- 2000zł? Planowo będzie podłączony do nowego komputera z RTX 30xx jak uda się kupić...

 

Pozdrawiam,

Michał

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Cześć,

 

Żona nie zmyśla, doświadczyłem zakrzywionego monitora przy montażu video i ciężko było mi się przestawić, chociaż na chwilę.

To chyba będzie najlepszy kompromis pomiędzy graniem a pracą. Olbrzymi obszar roboczy i bardzo dobra matryca ze 100 pokrycie sRGB z odświeżaniem 144 Hz. Jest w rozdzielczości 3440 × 1440, czyli 2k. Może ten model Cię zainteresuje, jeśli nie to będziemy szukać dalej. :)
https://www.x-kom.pl/p/560864-monitor-led-32-i-wiekszy-iiyama-g-master-gb3461wqsu-red-eagle.html
Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Jakie masz wątpliwości co do braku zakrzywienia?
 

Co do LG sam posiadam model typowo postawiony na gaming, mianowicie LG 27GL850-B i jestem z niego strasznie zadowolony. To mój drugi z kolei model z tej stajni i ponownie się nie zawiodłem.
Jeśli żonie zdarza się pracować z grafiką, skłoniłbym się raczej do monitora z pełnym pokryciem sRGB. Co nie zmienia faktu, że Twoja propozycja jest bardzo dobra :)

Link to post
Share on other sites

Jak się ma Twoja iiyama do np.: https://www.morele.net/monitor-lg-34wn650-w-7070267/ ?

 

41 minut temu, Loki1997 napisał:

Jakie masz wątpliwości co do braku zakrzywienia?


głównie że przy ultrawide obraz przy krawędziach będzie mniej czytelny lub trudniejszy do ogarnięcia ekran. Dlatego chyba wprowadzono zakrzywienie?

Edytowane przez Infiel
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się jeszcze nad jedna opcją, bo przyszła mi dzisiaj do głowy. Aktualnie mam 24'' DELLa IPS w rozdzielczości 1920x1200. Miałem go sprzedawać ale myślę czy nie zostawić jako dodatkowy ekran w trybie pivot. Co prawda umieszczenie go obok 34'' ekranu typu ultrawide może być problematyczne, to przy klasycznych proporcjach lub przy ekranie 27'' może być to ciekawa opcja. Martwię się tylko o skalowanie (różne rozdzielczości na dwóch monitorach chyba może rodzić problemy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.12.2020 o 12:59, Infiel napisał:

myślę czy nie zostawić jako dodatkowy ekran w trybie pivot.

Ja bym zostawił. Pewnie parę złotych byś dostał za niego. ale zawsze na nim można wrzucić jakieś paski opcji, podglądu czy cokolwiek innego.

Link to post
Share on other sites

Przyzwyczajam się. Ogarnąłem właśnie że od Windowsa 10 jest coś takiego jak PowerToys i tam jest bardzo fajny manager do układania okien (wcześniej używałem WindowsGrid). To offtop ale moze się komuś przyda.

 

Następny krok to uchwyt VESA montowany do biurka i regulowane biurko - ale to trzeba dozbierać ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...