Skocz do zawartości

rtx 3070, bottleneck, zasilacz


Recommended Posts

cześć,

 

aktualnie mam taką budę:

i5 8400

gtx 1070

16 gb ramu - 3000

ssd nvme m2

ssd

hdd 

zasilacz (wymieniany jakieś pół roku temu) 600w

 

i mam następujące pytania:

 

1. czy warto kupić RTX 3070 czy bottleneck będzie zbyt duży ? - jak bardzo procek może ograniczać kartę ? 5, 10, 50% ?

2. czy zasilacz 600w to uciągnie ?

 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, makaronek napisał:

jak bardzo procek może ograniczać kartę ? 5, 10, 50% ?

 W zależności od tego w co chcesz grać, jedne gry siedzą bardziej na CPU inne na GPU, jak chcesz wynik "mniej-więcej" to klepnij to do jakiegoś kalkulatora ale nigdy to miarodajne nie będzie.

 

16 minut temu, makaronek napisał:

2. czy zasilacz 600w to uciągnie ?

jaki? konkretnie model, 600W nic nie mówi poza domniemaną mocą.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, makaronek napisał:

1. pewnie w pierwsze co bym zagral to cyberpunk - ale w 1920x1080 - uciągnie high/ultra ?

No a czemu ma nie uciągnąć? ile % wydajności stracisz przez CPU to tego Ci nie powiem, pooglądaj testy bo coraz więcej w sieci.. ale to i tak będzie >60FPS

 

11 minut temu, makaronek napisał:

zasilacz silentiumpc vero m2 bronze 600w

będzie ok. całość w piku nie powinna pobrać więcej jak 350-400W  w zależności od wersji 3070.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. właśnie dlatego pytam - bo  jeśli mi upierdzili połowę fps to może lepiej się wstrzymać i zmienić procek i płytę (chociaż teraz z tego co widziałem to płyty są bardzo drogie)

 

2. super, dzięki - a co do grafy to myślałem o MSI GeForce RTX 3070 VENTUS 2X 8GB OC

Link to post
Share on other sites

W 1080p będziesz miał bottleneck ze strony CPU (w miejscach procesorowych - większy, w graficznych - mniejszy). Dlatego zasadne jest pytanie o konkretne tytuły. 

 

PurePC właśnie robi rozległy test w Cyberpunk (ze skalowaniem Cpu, RT, DLSS) więc tam - jak skończą - będzie konkret info. Tym nie mniej już teraz pojawiają się wypowiedzi, że w miejscach procesorowych 6R/12W to mało :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Tym nie mniej już teraz pojawiają się wypowiedzi, że w miejscach procesorowych 6R/12W to mało

 

Z tego co widziałem to Cyberpunk ma nikłe wymagania co do cpu a już tym bardziej nie wspiera dobrze wielordzeniowość

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, janek20 napisał:

 

Z tego co widziałem to Cyberpunk ma nikłe wymagania co do cpu a już tym bardziej nie wspiera dobrze wielordzeniowość

 

Nie chcę Cię wyprowadzać z błędu ale minimalne wymagania NI JAK się nie mają do rzeczywistego wykorzystania mocy przerobowych Cpu. 

 

Ale już niedługo będzie test u Oktaby. 

Link to post
Share on other sites

Może Tobie pomoże odniesienie się do mojej sytuacji. Na i7 6700k podkęcony na 4.6 karta chodzi na 98-99% we wszystkich grach w 2k, tak samo chodziło na 4.4. Myślę że możesz liczyć na maksymalnie 8% mniej klatek vs i7 10th gen na booscie. Tylko w CP właśnie zdarzają się dropy uzycia czy to procesora czy gpu. A co do wydajności to będzie i tak znaczna różnica vs ten 1070, 600W da radę. Dla mnie zachowaj wszystko i zobacz czy ten komfort gry Ciebie zadowala, jak nie to dopiero wtedy pomyśl o zmianie PSU i procesora.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Majks napisał:

600W da radę.

Szajs od SPC z którym jest obecnie coraz więcej problemów.

 

I5 8400 + RTX 3070 pod szkło FHD, no no, pogratulować

 

W dniu 11.12.2020 o 10:57, makaronek napisał:

chociaż teraz z tego co widziałem to płyty są bardzo drogie)

Pod OC 10600KF wystarczy MOBO za 700zł i jeszcze jest cashback od MSI 200-300zł. Proszę Cię.

 

Ktoś zaraz wyskoczy z 5600X, no ale nie z tą ceną i dostępnością jak często taniej jest 10700KF nie mówiąc już o 10700F.

 

Ciekaw jestem w jakiej obudowie to siedzi ;).

Link to post
Share on other sites

błagam.

 

Shroud gra w fullhd z rtx3090, bo mu tak pasuje i tak to powinno wyglądać.

 

Z rtx3070 op bedzie mial na spokojnie wybor jak chce grac i rtx3070 zapewni mu odpowiednia wydajnosc w kazdej sytuacji w fullhd nie pocac sie przy tym zbytnio - czyli moze zrobic undervolting.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...