Skocz do zawartości

Windows 7 i wydajność komputera


Recommended Posts

Microsoft wydając '7' znacznie podniósł poprzeczkę Windows Experience Index, czyli wydajność komputera. Teraz jest to od 1 do 7.9 (w viście było max 5.9).

Możecie tutaj podawać swoje wyniki, koniecznie z konfiguracją komputera.

 

Mój wynik, szczerze mówiąc myślałem, że będzie większy. Szczególnie na grafice i na dyskach :roll: .

 

http://img190.imageshack.us/img190/449/capture07232009103237.th.jpg

 

Taktowanie komputera standardowe, konfiguracja w podpisie.

Link to post
Share on other sites

Właśnie :> :roll: Obawiam się, że coś nie tak z moimi dyskami (może coś z ustawieniem jest nie tak, przecież mam raid0). Jak miałem vistę, to bardzo długo mi się ładował ten zielony pasek, coś ponad 20 razy. Sprawdziłem to na innym starym pojedynczym dysku (również z vistą), to tam ten sam pasek mrugnął zaledwie 4 razy. Ustawienia w biosie te same. Co może być nie tak?

Link to post
Share on other sites

a te 5.9 to chyba standardowo dyskom daje, mam podobnie (bez raidu). Ale grafika 6.5 przy gtx285 to coś za mało, na hd4890 jest 7.1

c2d 8400@4ghz też 7.1 co ciekawe RAM...też 7.1. Może te wyższe wartości w dyskach są zarezerwowane dla SSD?

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ponowiłem test i mam dalej 6.0 za wszystko oprócz właśnie dysku - 5.9 :wariat: Więc to prawdopodobnie byk W7 i więcej nie daje.

Jak to? Przecież wynik ogólny jest wynikiem najsłabszego z cząstkowego, czyli powinieneś mieć 5.9 :wariat:

a te 5.9 to chyba standardowo dyskom daje, mam podobnie (bez raidu). Ale grafika 6.5 przy gtx285 to coś za mało, na hd4890 jest 7.1

c2d 8400@4ghz też 7.1 co ciekawe RAM...też 7.1. Może te wyższe wartości w dyskach są zarezerwowane dla SSD?

Powiadasz 7.1 przy HD4890? Widocznie AMD nie lubi nVidii :roll:

No ja przy 3.2 GHz mam wynik 7.3 :/

Andrzej - możesz mi powiedzieć jak wygląda W7 w grach w porównaniu Visty?? Widzisz jakąś różnicę w płynności?? Czy wymagania wzrosły czy może odwrotnie, gierki działają bardziej płynnie??

W płynności nic nie mogę zaobserwować tak gołym okiem. Musiałbym porobić testy.
Link to post
Share on other sites

 

Andrzej - możesz mi powiedzieć jak wygląda W7 w grach w porównaniu Visty?? Widzisz jakąś różnicę w płynności?? Czy wymagania wzrosły czy może odwrotnie, gierki działają bardziej płynnie??

W płynności nic nie mogę zaobserwować tak gołym okiem. Musiałbym porobić testy.
thx. Podejrzewam że u mnie by jednak było widac :roll:
Link to post
Share on other sites

http://i98.photobucket.com/albums/l254/lysyyy/s1.jpg

 

jak widać mój komp (taki jak w profilu) to rakieto nie jest

 

a co do dysku to faktycznie coś jest dziwnie, ponieważ jak miałem podpięty zamiast tego wersje barracudy 7200.12 również było 5.9

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...