Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 5500 zł.


Recommended Posts

Witam,

 

Zamierzam kupić nowy komputer najszybciej jak to możliwe, głównie do gier z prockiem od AMD a dokładnie Ryzen 5 5600X. Pytanie mam co do mobo czy chipset B450 wystarczy, czy może dołożyć i kupić B550. Ewentualnie jakie mobo proponujecie, jestem otwarty na wszelkie propozycje. Drugie pytanie mam co do chłodzenia. Osobiście wybrałem be quiet! Dark Rock 4 ale zastanawiam się również nad SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 lub SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2. Podaje link do zestawu na razie bez gpu, ponieważ są straszne problemy z dostępnością: https://proline.pl/koszyk/cdc09ef2

Jak tylko pojawią się na rynku zamierzam kupić Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING lub Gigabyte GeForce RTX 2060 Windforce.

 

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, jacekmalinowski napisał:

Zamierzam kupić nowy komputer najszybciej jak to możliwe, głównie do gier z prockiem od AMD a dokładnie Ryzen 5 5600X

35 minut temu, jacekmalinowski napisał:

Jak tylko pojawią się na rynku zamierzam kupić Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING lub Gigabyte GeForce RTX 2060 Windforce.

 

Kompletnie bezsensowne połączenie, 5600X nic CI tu nie da po RTX 2060 ta karta na tu i teraz.

 

Pod jaki to będzie monitor?

Z mała dopłatą masz RTX 3060TI, cena z tyłka ale jest od ręki o jedno z lepszych chłodzeń, jak taniej to patrz po innych sklepach wtedy może i wystarczy na 1TB SSD.

 

 https://proline.pl/koszyk/6efb56f7

10400F na Z490 z szybką pamięcią, lepszym coolerem, lepszym elektrycznie PSU z 10 letnią gwarancją, w bardziej przewiewnej budzie Phanteksa.

Link to post
Share on other sites

5600X w cenie 1500-1650zł obecnie to kpina, nawet jak tu w grę wchodzi szkło 144Hz FHD to lepiej iść w mocniejsze GPU niżeli procesor. Do tego CPU MOBO na B550 koszt co najmniej 550-700zł.

 

10400F na Z490 z RAM 3733MHz wypada lepiej niż Ryzen 3600 w grach, a jest obecnie od niego tańszy o 250-300zł.

 

200zł taniej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-8gb-gddr6-gv-n306teagle-oc-8gd-p7126320 ale trzeba dzwonić czy by ogarnęli. 

Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, 3ndurek napisał:

5600X w cenie 1500-1650zł obecnie to kpina

Masz rację, jest drogo. A czym się różni i5-10400F od i5-10400? Z prockami od intela nie jestem w temacie.

2 minuty temu, jacekmalinowski napisał:

A czym się różni i5-10400F od i5-10400?

Kolega niedawno zakupił i5-10400 stąd moje pytanie. :P

Edytowane przez jacekmalinowski
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, 3ndurek napisał:

To jest to samo tylko 10400F nie dysponuje iGPU.

Czyli jak kupie RTX 3060 Ti EAGLE wystarczy mi 10400F? Nie ukrywam, ta karta graficzna bardziej mi się podoba i jest tańsza, na pewno będę jutro dzwonić z zapytaniem o dostępność.

14 minut temu, 3ndurek napisał:

iGPU

Aa ok juz rozumiem o co chodzi xD Jeżeli chodzi jeszcze o obudowę w pure base 500 podoba mi się to, że ma maty wygłuszające. Jak myślisz, duże byłyby spadki wydajności jeśli bym wsadził ten zestaw w tę właśnie obudowę? Ewentualnie kupiłbym Phanteks Eclipse P400A to co polecałeś i dokupiłbym do tego wentylatory SilentiumPC Corona HP EVO ARGB 120 mm tylko pytanie czy mobo ma wejścia ARGB.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...