Skocz do zawartości

OC ramu 4400mhz


Recommended Posts

Cześć,

Zaczołem zabawę z podkręcaniem ramu na płycie msi mpg x490 gaming edge wifi. Procesor to 10700kf, ramy Viper steel legend 4400mhz.

Aby działały z taką częstotliwością VCCSA musi być na 1.4v inaczej aida64 przerywa testy stabilności. Powiedzcie mi jakie napięcia będą najlepsze: dram,vccio i vccsa. Ustawiając takie napięcia mam szukać stabilności schodząc z taktowaniem?

Link to post
Share on other sites

Black i videoblogtech w swoich poradnikach mówią żeby nie przekraczać 1,25v. Udało mi się zejść z taktowania o 100mhz i ustawić SA i IO na poziomie 1.25v. Lepiej zostawić 4300mhz na cl19 czy zejść trochę niżej z mhz na rzecz niższych timingów, po wstępnych wynikach przy 4266 działa 18/18/18/39 ale nie testowałem długo.

Link to post
Share on other sites

To już zależy do czego będziesz je wykorzystywał. Zrób sobie testy w zastosowaniu którego używasz najczęściej i porównaj z różnymi ustawieniami tylko różnica może być w granicach błędu pomiarowego. Jeśli kręcisz dla zabawy to wybierz sobie jakiś benchmark i szukaj najlepszego wyniku, np. aida64 ma test pamięci:

https://www.aida64.co.uk/user-manual/cache-and-memory-benchmark

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, mrbober napisał:

Black i videoblogtech w swoich poradnikach mówią żeby nie przekraczać 1,25v. Udało mi się zejść z taktowania o 100mhz i ustawić SA i IO na poziomie 1.25v. Lepiej zostawić 4300mhz na cl19 czy zejść trochę niżej z mhz na rzecz niższych timingów, po wstępnych wynikach przy 4266 działa 18/18/18/39 ale nie testowałem długo.

Powoływanie się na vbp przy pc to jak przytaczanie ziemny przy rozmowie o leczeniu 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...