Skocz do zawartości

Current limit oraz PL1 i PL2 limit na mobo MSI B460 Torpedo


Recommended Posts

No więc nabyłem drogą kupna taką płytę jak w tytule, ale nigdzie nie mogę znaleźć info o limitach zasilania dla tego konkretnego modelu, może dlatego, że trafił do sprzedaży relatywnie niedawno. Na stronie MSI jest taka tabela:

1137725663_Limitypyt.thumb.png.77316c1bcb498365a38b2520ff67b0db.png

Zakładając, że Torpeda jest tanią płytą, należy spodziewać się, że ma limity na poziomie Bazuki, czyli styka do i5 ale przy i7 lub i9 jest już tak sobie bo w Prime95 widać, że maksymalne osiągane taktowanie jest ok. 0,5GHz niższe niż na droższych modelach. No i teraz takie pytanie, czy w grach to ma znaczenie? Pytam, bo zastanawiam się czy nie odesłać Torpedy i nie wymienić na Tomahawka.

 

Link to post
Share on other sites

Patrząc że sekcje zasilania są jak w Tomahawk/Mortar to raczej tu też będą te wyższe limity.  Po drugie w grach procek nie jest obciążony w 100% na wszytkich rdzeniach tak jak w prime czy np podczas renderowania w blenderze. Dlatego bym nie zwracał tak płyty

Link to post
Share on other sites

 

5 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Patrząc że sekcje zasilania są jak w Tomahawk/Mortar

Ciężko powiedzieć czy takie jak w Tomahawk/Mortar, radiator wygląda raczej tak jak w modelu Bazooka, czyli takiej z niższymi limitami.

Link to post
Share on other sites

Napisałem do supportu MSI, póki co "konsultują sprawę z 2. linią wsparcia"... czyli sami nie wiedzą:rotfl:.  Do niedzielnego grania pewnie w zupełności wystarczyły by niższe limity, tj. takie jak w Bazooka, ale wiesz jak to jest u PCowca z natręctwami, jak już się dowiesz, że jeden z parametrów jest nieco niższy, a mógłby być wyższy, jak w modelu raptem  o stówkę droższym, to zaczynasz kombinować, że w sumie to możesz odesłać itd. Poczekam na info od MSI, może mi przejdzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...